K požáru sportovního vozu došlo v 16.00 v Bubenečském tunelu komplexu Blanka ve směru z Letné na Prahu 8. Jednotky pražských hasičů, které na místo dorazily mohly jen konstatovat, že plameny automobil zachvátily v plném rozsahu.

Požár hasiči dostali pod kontrolu během několika minut. Po dobu zásahu byl tunel uzavřen a prostor muselo opustilo asi 50 osob. Celá událost si ale nevyžádala žádná zranění.

„Hasičský vyšetřovatel na místě potvrdil, že příčinou požáru byla technická závada. Škoda přesáhne pět milionů korun,“ uvedli na svém twitterovém účtu pražští hasiči. Po dohašení a odvětrání zplodin byl krátce po 17.00 provoz v tunelu znovu obnoven.

Hlášení nebylo rozumět

Přímým účastníkem evakuace, která proběhla v souvislosti s nehodou byl i jeden z čtenářů Pražského deníku, pan Lucas Fencl, který se prostřednictvím facebooku podělil o svůj nepříjemný zážitek.

Popisuje jak blikající světla upozornila řidiče, že mají zastavit a potom se rozezněly hlásiče z nichž se ozývaly zřejmě informace a pokyny operátora, kterým ale nebylo vůbec rozumět. Vzhledem k tomu, že vozidlo našeho čtenáře bylo poměrně blízko požáru, bylo zcela nezbytné tunel opustit.

Únikový východ do bezpečí nevedl

S ostatními posádkami odstavených vozidel vyrazil evakuačním koridorem po šipkách a hledal únikový východ. „Hledali jsme kudy se vlastně máme evakuovat protože za každými dveřmi, kde bylo napsáno evakuace nebo kříž nebo exit bylo něco co nikam nevedlo,“ postěžoval si pan Fencl.

Správný východ nakonec objevil, ale ke svému překvapení ho nevyvedl do bezpečí, ale do protisměrného tunelu. „Evakuační dveře nevedou vůbec na povrch nebo do nějakého bezpečného místa nebo něco takového. Ty evakuační dveře vedly do druhého protijedoucího tunelu, který byl v plném provozu,“ uvedl náš čtenář.