Funkcionářská kariéra Kusého je spojena zejména s Pardubicemi, kde působil jako generální manažer v letech 1993 až 2011 a Východočeši pod jeho vedením získali tři extraligové tituly.

Pardubice i svaz kondolují

"Tato zpráva nás všechny velmi zasáhla. Zbyněk Kusý pro pardubický i celý český hokej vykonal spoustu práci," uvedl generální manažer Dynama Pavel Rohlík na klubovém webu.

"Díky němu jsem mohl začít pracovat pro pardubický klub po ukončení hráčské kariéry, hodně jsem se od něj naučil. Za klub bych rád vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým," řekl Rohlík.

Pardubický klub uctí památku Kusého minutou ticha před pátečním zápasem s Olomoucí.

Smutní i na svazu. Jako manažer se podílel i na triumfech seniorské a juniorské reprezentace na světových šampionátech. Byl také místopředsedou Českého svazu ledního hokeje.

"Byl u řady úspěchů národního mužstva," konstatoval šéf českého hokeje Tomáš Král.

Slavia: Hluboký zármutek

Do fotbalové Slavie přišel Kusý v květnu 2012, už po roce však ve funkci generálního ředitele skončil.

Pražský klub se posléze dostal do insolvenčního řízení kvůli sporu s Kusým, který tvrdil, že mu Slavia dluží více než 13 milionů korun. Další pohledávku ve výši přes šest milionů korun prodal společnosti ze Samoy.

Slavia dluh vůči Kusému neuznávala, v říjnu soud insolvenční řízení zastavil. "Jsou situace, kdy veškeré pracovní a obchodní spory stojí stranou jako bezvýznamné. S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o náhlém odchodu bývalého ředitele klubu Zbyňka Kusého. Všem pozůstalým vyjadřujeme naši upřímnou soustrast," uvedl v pátek vršovický celek.

Kriminálka se nevolala

Policie nesdělila jméno, ale potvrdila šetření v domě na pražském Břevnově, kde Kusý bydlel.

„Mohu potvrdit, že na adrese, kterou uvádíte, byl ve čtvrtek deset minut před 23. hodinou hlášen na tísňovou linku 158 nález těla v jednom z bytů. Na místě nebyly zjištěny jakékoli okolnosti nasvědčující násilnému úmrtí, řekl Deníku Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Výjezd zmínila i Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. Ani ona ale konkrétní informace neuvedla. „Koroner stanovil úmrtí muže ročníku narození 1966 z neznámé příčiny," konstatovala s dodatkem, že více prozradí výsledky nařízené pitvy.

Pokud by policisté získali byť jen náznaky nasvědčující možnému spáchání trestného činu, případ by okamžitě přebírali detektivové z kriminálky.