Výrazem, že akce měla úspěšný závěr v hodině dvanácté, je míněno, že na správném místě se policisté ocitli vskutku v poslední chvíli. Pokud jde o hodiny, příběh, který jen taktak neskončil tragédií, se začal odvíjet krátce po čtrnácté.

Tehdy přišla na policejní oddělení ve Stodůlkách žena oznamující pohřešování svého manžela. Předešlého dne, tedy v sobotu, prý v době, kdy ona sama byla v práci, bez vysvětlení někam odjel jejich Škodou Fabií.

Dotazy policistů pak ženu dovedly ke zjištění, že muž sice netrpí žádnou nemocí, ale právě v sobotu si stěžoval na nevolnost. A v posledním měsíci také nadměrně pil alkohol – rozhodně víc, než kdy předtím…

Ke slovu přišla technika

„Policista okamžitě prověřil všechna místa, kde by se pohřešovaný mohl nacházet – od příbuzných až po zdravotnická zařízení," připomněla Martínková, jak se rozjíždělo standardní pátrání. Protože prvotní kroky nepřinesly žádný výsledek, došlo na detailnější pátrání s využitím technických prostředků.

Podařilo se určit, že by se pohřešovaný měl nacházet někde ve Stodůlkách; zřejmě v okolí ulic Nárožní a Pod Hranicí. Propátrávat oblast okamžitě vyjela policejní hlídka.

Po necelých deseti minutých se její členové ozvali z parkoviště před hypermarketem. Našli hledanou fabii – uzamčenou – a už první pohled dovnitř přes zamlžená skla nepůsobil dobře. Za volantem byl zhroucený muž, který na výzvy policistů nijak nereagoval.

Krvácejícího muže našli v poslední chvíli. | Video: Policie ČR

Detailní pohled pak napovídal, že to vypadá hodně zle: ruce, bradu i hrudník měl muž potřísněny krví. Rozhodovat může každá vteřina – pokud již není pozdě, bylo zcela evidentní. Policisté proto teleskopickým obuškem rozbili boční okno zadních dveří a vnikli do vozu.

Nebylo pozdě. Bezvládného muže, na jehož těle členové hlídky marně hledali zranění typická pro případy dobrovolného odchodu ze života, se dokonce po chvíli podařilo přivést k vědomí. Byl ale zmatený a nedokázal vysvětlit, co se stalo. Rozhodně se ale neodehrálo nic, co by zamýšlel nebo plánoval…

Alkohol vše jen zhoršil

Vysvětlení poskytli přivolaní záchranáři, kteří pacienta vezli do nemocnice: prasklý žaludeční vřed. Kdyby se muže nepodařilo včas vypátrat a zajistit odbornou pomoc, zanedlouho by vykrvácel.

„Kromě krevních stop se navíc ve voze nacházela láhev alkoholu, která muži v jeho zdravotním stavu rozhodně nepomohla," poznamenala policistka Martínková.