Přivolaní policejní potápěči ze Slap sice tělo vytáhli na břeh - kvůli tomu, že šlo o opravdu velice obtížně přístupné místo, kam se nemohla dostat žádná technika, policisté přizvali ke spolupráci hasiče. Ti pak společně s policisty po desítky minut vynášeli tělo po skalnatém terénu k místu, odkud mohlo být odvezeno vozidlem pohřební služby, připomněla Štěpánka Zatloukalová z ředitelství středočeské policie.

„Mladý hasič z Jílového musel prokázat značnou dávku odvahy. Velmi intenzivně a profesionálně se podílel na ohledání místa a zajišťování stop policisty," pochválila výbornou spolupráci. „Slaňoval po skále z výšky více než třicet metrů."

Policisté zjistili, že zemřelým byl 33letý cizinec. Nyní shromažďují informace k jeho pohybu. Především ale kriminalisté Prahy-venkov: Jih zkoumají, jak muž zemřel a jak se jeho tělo dostalo na místo nálezu. Klíčové informace, které nasměrují další vývoj vyšetřování, očekávají kriminalisté od závěry pitvy.

Ty v pondělí vpodvečer k dispozici ještě nebyly. „Na výsledky stále čekáme," řekla Deníku Zatloukalová. Zatím jsou tak otevřeny všechny možnosti - od nešťastné náhody až po násilný trestný čin, který byl na muži spáchán zatím neznámým pachatelem.

Soutěžení připraví na skutečný zásahZásah u Sázavy nedaleko Hradištka nebyl ojedinělým příkladem vynikající souhry policistů a hasičů. Příslušníci obou složek, zpravidla ještě ve spolupráci se zdravotnickými záchranáři, se do těch nejnáročnějších podmínek dostanou poměrně často. Zvlášť v případě zranění osob, kdy mohou rozhodovat minuty, je velmi důležitá nejen vzájemná souhra, ale klíčová je také fyzická zdatnost všech zasahujících příslušníků.

K jejímu zdokonalování využívají policisté a hasiči všemožných příležitostí. Patří k nim i akce nazvaná Test odolnosti, která se stala již tradičním měřením sil policistů a hasičů. Policisté z Mělnicka připravili letos již pátý ročník.