Případ policisté odložili, jelikož pitva prokázala, že muž před Vánoci zemřel přirozenou smrtí. Nález těla v jednolůžkovém pokoji až 5. ledna ale měl dopad v podobě personální změny ve vedení domova provozovaného magistrátem.

Nepomohlo ani vysvětlení, že to nebylo tak, že by se zaměstnanci o klienty během svátků nezajímali. Zesnulého nikdo nesháněl, protože sám ohlásil, že má nastoupit do nemocnice na operaci. Reakcí na událost bylo také zrušení jednolůžkových pokojů.

Policie se ptá: Kdo viděl chodce na mostě?Svědky tragické nehody hledají pražští policisté. Neštěstí se stalo v pátek 12. prosince časně ráno, kdy řidič mercedesu mířící v levém jízdním pruhu po Jiráskově mostě směrem k Janáčkovu nábřeží srazil chodce.

„Ten utrpěl zranění, pro která byl převezen do nemocnice, kde o tři dny později zemřel," připomněl ve čtvrtek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Policistům by podle jeho slov pomohlo hlavně svědectví k tomu, jak se vlastně chodec v prostředku komunikace a zhruba uprostřed mostu ocitl. Postřehy mohou občané předat vyšetřovatelům prostřednictvím linky 158.