A v úterý smutnou statistiku doplnil 41letý cizinec, jehož tělo našel chodec v Jizeře na Mladoboleslavsku. Okolnosti konkrétních tragédií zůstávají předmětem šetření; významnou roli budou hrát výsledky pitev.

Už nyní ale policie varuje: nestaňte se další smutnou položkou černé statistiky! Zkušenosti napovídají, že příčiny tragédií se často opakují. Policistka Lenka Sikorová je shrnula jednoznačně: přecenění vlastních sil, nedodržování zásad bezpečnosti – a mnohdy i alkohol. Pozor tedy na pití!

Je rozumné nechodit se koupat sám, což platí i pro zdatné plavce, a pamatovat na osmělení. Samozřejmostí je neskákat do neznámé vody – a mít na paměti, že na místě, které včera bylo bezpečné, může dnes číhat třeba větev. Je také třeba vyhýbat se plavební dráze. Policie navíc připomíná: děti mějte nejen na dohled, ale skutečně pod dohledem.

U snědených kompotů ve sklepě usnulPřímo na místě činu dopadli policisté z Hostivice na Praze-západ mladého muže, který je podezřelý z vloupání do sklepa rodinného domu v obci Úhonice. Stalo se to v noci na úterý, kdy policii přivolali majitelé. Půl hodiny před půlnocí je při návratu domů zarazilo světlo ve sklepě. Sami se nepouštěli do žádných akcí – a hned volali na linku 158. Policisté pak uvnitř skutečně našli nezvaného návštěvníka. Nebyl ale nijak bojovný; ležel schoulený na zemi – a spal.

Dvaadvacetiletého muže, který není pro policii neznámou osobou a za vloupání již byl v minulosti odsouzen, tak bylo třeba nejdřív probudit. Pak bylo možno vystavit účet: čtyři snědené kompoty domácí výroby v půllitrových sklenicích, poškození rámu vstupních dveří domu a poničení skleněného okna.

Muž je nyní podezřelý z porušování domovní svobody a z krádeže, konstatovala ve středu Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dobu tří let," doplnila.