Kvůli příjezdu techniky integrovaného záchranného systému policisté nakrátko omezili dopravu rovněž na výjezdu z metropole – pro běžný provoz nechali volný jen jeden jízdní pruh, což se v podvečerní dopravní špičce okamžitě projevilo kolonami. I poté, co průjezd uvolnili, brzdí dopravu zvědaví řidiči zpomalující, aby mohli sledovat dění v protisměru. Kolona směrem do Prahy se pohnula deset minut po šesté, kdy se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh.

Lovec démonů musel do nemocniceBěhal po parku a chytal démony. Tak Rudolf Rubeš z centrály pražské městské policie ve středu shrnul problém muže, který strážníky z Prahy 10 zaměstnal v noci na úterý. Hlídku vyslalo do akce oznámení, že po parku u Vinohradské ulice pobíhá muž pokřikující na kolemjdoucí – přičemž tvrdí, že chytá zlé duchy.
Zmateně pobíhajícího muže hlídka opravdu našla – očividně dezorientovaného a tvrdícího, že se chce zabít. „Následně chtěl strážníkům uprchnout. To se mu však nepodařilo, protože ho strážníci zpacifikovali a přiložili mu pouta," uvedl Rubeš. Po chvíli se muž zklidnil – nicméně to, že hodlá ukončit svůj život, opakoval i nadále. Strážníci proto přivolali záchranáře – a lékař rozhodl o převozu pacienta do nemocnice.

Uniknout vězení se nepodařiloDva čerstvě zadržené muže obvinili v úterý policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ. Maření výkonu úředního rozhodnutí má na krku 49letý muž, který se vyhýbal nástupu do vězení a před policií se skrýval, takže na něho Okresní soud v Trutnově vydal příkaz k dodání do výkonu trestu. Z krádeže vloupáním byl pak obviněn 23letý muž, kterého dřívější tresty nenapravily – a od páchání trestné činnosti ho neodradil ani fakt, že je v podmínce. Podle policistů s kumpánem vlezli do stavební buňky, odkud odnesli elektroniku a rybářské náčiní – a tyto věci pak nabízeli v baru v centru města. Už v minulosti vykrádal domy a chaty, má ale za sebou i vloupání do skladu prodejny či do autobusu.

Čtěte také: Dopravu na 31. kilometru D5 zkomplikoval hořící autojeřáb