Hasiči, jejich chemici v učilišti testovali únik všemožných těkavých látek, které by mohly představovat ohrožení, konstatovali, že měření mají negativní výsledek. Nakonec zjistili, že ve školní budově někdo vystříkal slzotvorný sprej. Právě takzvaný pepřák byl původcem všeho rozruchu.

Muž se zranil při pádu do kolejiště metraStředně těžké zranění utrpěl ve čtvrtek časně ráno 42letý muž, který ve stanici metra Českomoravská spadl do kolejiště. Záchranáři k němu byli přivoláni 35 minut po páté, připomněla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. „Zasahující lékař a výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci poskytli na místě události přednemocniční neodkladnou pomoc," připomněla s tím, že po ošetření byl pacient převezen na chirurgické oddělení vinohradské nemocnice. Přesné okolnosti události, která zřejmě byla nehodou, zůstávají předmětem šetření.

Muzeum ukazuje hřbitov narkomanůTěžký život narkomana a třeba i to, jak vypadá typické obydlí člověka, který propadl drogám, představuje nově policejní muzeum na pražském Karlově. U příležitosti 25. výročí založení Národní protidrogové centrály byla aktualizována část stálé expozice, která se věnuje boji proti drogám. Ta vznikla před pěti lety – v rámci oslav 20. výroční vzniku útvaru.

Nabízí nejen informace o drogách a jejich potírání, ale na návštěvníky čekají i prožitky: vedle bytu narkomana nechybí ani prostředí zábavního podniku – časté místo prvního kontaktu s drogou – a také hřbitov jako symbol konce mnohých narkomanů. I s počítadlem odpočítávajícím počet zemřelých, připomněla ve čtvrtek Barbora Kudláčková z protidrogové centrály. „Část expozice je nově věnována preventivnímu projektu, který vzešel ze soutěže o nejlepší protidrogový plakát," připomněla.