Ukázalo se, že napojení na defibrilátor zajistil ještě před příjezdem hlídky zdravotník, který dohlížel na nedaleký koncert. I strážníci se nicméně ihned zapojili, připomněla Irena Seifertová z centrály městské policie. „Jeden okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž, druhý zajistil přístupovou cestu vozidlům přivolané zdravotnické záchranné služby,“ připomněla Irena Seifertová z centrály městské policie.

Resuscitace. | Video: Městská policie Praha

Životní funkce pacienta se podařilo obnovit až opakovanými výboji defibrilátoru, které byly řízeny zasahujícím lékařem. Pak ještě strážníci pomohli s naložením pacienta do sanitky, která muže odvezla na specializované nemocniční pracoviště.

V útočištích bezdomovců hořelo ráno i odpolednePožár odpadu v nevyužívaném zahradním domku určeném k demolici likvidovaly v sobotu odpoledne jednotky profesionálních hasičů z Petřin a z Hradu. Hořelo v ulici Natanaelka v Dejvicích, nad údolím Šáreckého potoka. Nikomu se nic nestalo, hmotná škoda je nulová. Oheň měl zřejmě souvislost s pobytem osob bez přístřeší. Beze škod se obešel také požár, který hasiči z Holešovic a z centrály likvidovali už v sobotu ráno v Truhlářské ulici v centru metropole. Plameny, které zachvátily dřevěný přístřešek bezdomovců, se podařilo rychle uhasit.

Seniory vylekal plazící se hadVelké překvapení budící úlek zažili obyvatelé domova seniorů v Praze 9. Vylekal je asi půl druhého metru dlouhý plazící se had. Když na místo dorazili přivolaní strážníci, exota, který zřejmě utekl některému chovateli, nalezli „zavěšeného" na oplocení přilehlého objektu. Členové hlídky přivolali kolegy z odchytové služby. Ti určili, že jde o hroznýše královského – a v přepravním boxu plaza odvedli do útulku v Dolních Měcholupech. Hroznýši se řadí mezi škrtiče – a jejich chov je mezi teraristy velmi populární; ochočení hroznýši se považují za příjemné domácí společníky. Nekoušou – a mají vyrovnanou povahu. Některé předem nepoučené chovatele ovšem mohou časem zaskočit rozměry, do kterých had dorůstá: samice chované v zajetí mohou být i třímetrové.

close Had vyděsil seniory. info Zdroj: Facebook Městská policie Praha zoom_in   close Had vyděsil seniory. info Zdroj: Facebook Městská policie Praha zoom_in

Vytrvale onanujícího muže udala všímavá studentkaKdyž si 23letá studentka všimla muže, který večer onanoval v parku u vysokoškolských kolejí na Větrníku, mávla rukou. Věc nechala být také napodruhé i potřetí. Protože se však s dotyčným setkala na stejném místě už po šesté, pohár trpělivosti přetekl: zavolala na tísňovou linku městské policie. Na 156. A ke kolejím vyjela hlídka strážníků z Prahy 6. Z břevnovské služebny je to ostatně jen kousek. Díky přesnému popisu oblečení (věk dotyčného svědkyně odhadla na 25 let, i když podezřelým je ve skutečnosti 38letý muž) se prohledávání okolí stalo hračkou. Pána v zelené bundě a tmavých kalhotách hlídka nalezla v Míčově ulici – jen kousek od kolejí – a oznamovatelka v něm posléze bezpečně poznala muže, který se v parku uspokojoval. Dodala, že stejné oblečení měl dotyčný na sobě i ve všech případech, kdy masturboval minule. Jako podezřelý ze spáchání trestního činu putoval muž na policejní služebnu.

Na parkovišti začalo hořet odstavené autoHasit požár auta na hlídaném parkovišti poblíž stanice metra, autobusové stanice i vlakového nádraží v Holešovicích museli v neděli odpoledne hasiči z holešovické výjezdové základny. Do Vrbenského ulice byli přivolání osm minut po 16. hodině. V důsledku technické závady vzplanul motor odstaveného osobního auta. K uhašení plamenů menšího rozsahu, které způsobily škodu vyčíslenou na deset tisíc korun, stačilo použít tlakovou vodu.

close Požár vraku auta. info Zdroj: HZS hl. m. Prahy/Milan Pacík zoom_in