„Šestatřicetiletý motorkář utrpěl při střetu zranění neslučitelná se životem, kterým podlehl přímo na místě," konstatoval Hulan. Jakékoli informace týkající se této nehody mohou policistům pomoci, naznačil, že vítány budou i drobné postřehy. Svědci se mohou ozvat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158.

Výjezd z metropole zatarasila vážná nehodaVážná dopravní nehoda zkomplikovala v pátek půl druhé hodiny před polednem jízdu po rychlostní silnici R10 ve směru od Prahy na Mladou Boleslav. Poté, co na desátém kilometru u obce Zápy za Praze-východ havarovalo osobní auto do svodidel, musela být komunikace uzavřena a na místě přistával vrtulník s lékařskou posádkou.

Čtvrt hodiny před polednem se podařilo zprůjezdnit alespoň levý jízdní pruh. I tak ale řidiče čekalo zhruba půlhodinové popojíždění v dlouhých kolonách. Obdobné koloně se motoristé nevyhnuli ani na protilehlém okraji metropole. Tam měl stání v zácpě na Pražském okruhu na svědomí střet dvou nákladních aut.

Auto lehlo popelem kvůli chybě ve vedeníNic zachránit už neměli šanci hasiči, kteří byli v pátek 40 minut před polednem přivoláni k požáru auta u Chrášťan na Praze-západ. Vůz vzplanul na silnici II. třídy spojující Chrášťany a Rudnou; přímo v křižovatce. A velmi rychle byl v jednom ohni. Hasičům z Berouna a dobrovolnému sboru z Rudné se podařilo plameny rychle zdolat – už v 11.35 mohli ohlásit lokalizaci a v 11.56 byl zásah ukončen.

Naštěstí se nikomu nic nestalo, automobil se ale proměnil v ohořelý vrak. „Škoda na Škodě je 150 tisíc korun," konstatoval odpoledne Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. Podle zjištění vyšetřovatele ji má na svědomí technická závada rozvodů autoelektriky.

Nezvané návštěvnice chaty neutekly dalekoHodně překvapen byl majitel chaty v pražských Lahovičkách, když ve čtvrtek večer zavítal do své nemovitosti. Uvnitř načapal dvojici mladých žen, které vlezly dovnitř po rozbití okna. Reagovaly ale bleskově, sotva se objevil vlastník: vzaly do zaječích. Do ulice Na Staré pak vyjeli strážníci, protože majitel přivolal městskou policii. Podezřelé ženy se podařilo najít jen o pár ulic dál. Po dopadení své jednání vysvětlit nedokázaly; nyní své pohnutky musí vysvětlovat policistům.

Pytláky u rybníka prozradilo skrýváníDopadnout pytláky se podařilo hlídce strážníků z Prahy 14. Ti si ve čtvrtek ráno všimli dvojice mužů, kteří seděli ukrytí v křoví na břehu Kyjského rybníka. Už tahle poloha byla podivná, a tak se strážníci vydali omrknout dotyčné pěkně zblízka. A podezření, že by mohli chytat ryby bez patřičného vybavení se potvrdilo: rybářské vybavení muži měli, rybářský lístek ale nikoli. Přiznali se, že pytlačili – a jejich počínání se bude řešit ve správním řízení.