O nehodě kamionu informovala policie na oficiálním twitterovém účtu. Mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská dodala, že na místo vyrazily jednotky z Modřan a Chodova k zajištění dopravní nehody. Na Pražském okruhu se ve směru z brněnské D1 na D5 tvořily kolony.

„Kamion navíc poničil ostění tunelu, strhal některé kabely a dopravní značení. Až se podaří odstranit vůz, bude se tedy muset ještě opravit tunel,“ citoval mluvčího pražské policie Jana Rybanského server Novinky.cz. Před desátou hodinou se podařilo následky odstranit a provoz v tunelu byl obnoven.

Řidiči v hlavním městě museli počítat s komplikacemi i kvůli bouřkám. Silný vítr a déšť například v Zenklově ulici v Praze 8 povalil strom, který zasahoval částečně i do vozovky. K dvacáté hodině vyjížděli hasiči ke dvanácti případům spojených s extrémním počasím. „Poblíž ulice Pod Táborem je hlášený požár stromu po úderu bleskem,“ sdělila mluvčí Suchánská.

Později dodala, že v ulici Ocelkova na Černém Mostě se vytvořila laguna, v níž uvízl osobní automobil. Ještě před příjezdem dobrovolných hasičů z Běchovic voda částečně odtekla, takže se mohli vrátit na základnu. Před devátou se situace v Praze začala pomalu uklidňovat.