Silnice byla obousměrně uzavřena. Dopravu odkláněli policisté a strážníci. Hasiči zajistili místo nehody a uzavřeli ho proti vstupu nepovolaných osob. U zvoničky totiž po nehodě hrozilo, že se zřítí. Řidiče si do své péče převzali záchranáři, kteří ho po ošetření převezli do motolské nemocnice.

Zdroj: Youtube

"Podle vyjádření statika je stavba nestabilní a bude třeba ji zdemolovat. Místo bylo předáno zástupci městské časti a jednotka se vrací zpět na základnu," uvedli hasiči na svém twitterovém účtu. Na místo proto dorazila stavební firma, která se snažil kapličku strhnout pomocí traktoru. Ještě předtím dělníci pomocí automobilové plošiny odstranili z kapličky zvon.

Místo traktoru nakonec zbytky strhl bagr. I přes veškerou snahu však došlo k poškození střechy a zdi přilehlého rodinného domu, uvedl Týdeník policie.

Zvonička v Sobíně byla památkově chráněna, pochází z roku 1885 a postavena byla podle návrhu V. K. Panoše. Podle památkářů jde o církevní stavbu neogotického slohu na pomezí vysoké a rustikální architektury. Kapličku se zvoničkou chce městská část postavit novou. 

Nehoda se dotkla i Pražské integrované dopravy: linka 164 - do odvolání všechny spoje ve směru Sobín mimořádně končí ve stanici Sídlišti Řepy. Zastávky Sobín až Strojírenská (včetně) nejsou obousměrně obsluhovány. Linka 306 je vedena odklonem. Neobsluhují se zastávky Sidlíště Zličín, Halenkovská, Starý Zličín, Blatnická a Valtická, informoval na svých stránkách organizátor PID Ropid. V 15.30 byl provoz v Sobíně plně obnoven.

Řidič Audi narazil u Měchenic do pilíře železničního mostu, nehodu nepřežil.
Řidič narazil u Prahy do pilíře mostu. Nehodu ve zdemolovaném audi nepřežil