Poprvé to podle slov vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha Ireny Seifertové bylo dvě hodiny před půlnocí, kdy si muž z Vršovic vyžádal výjezd hlídky do Novorossijské ulice. Přítelkyně je prý v silné opilosti agresivní. Dokonce tak moc, že se cítí ohrožen a bojí se i o zdraví partnerky!

Kromě oznamovatele a jeho přítelkyně se v bytě, jehož podlaha byla poseta střepy a nedopalky cigaret, nacházela ještě další žena - s tou ale problémy nebyly.

Zato ta, kvůli níž hlídka přijížděla, měla dost upito už na první pohled. Na otázku, zda vypila nějaký alkohol, ukázala na čtyři láhve od vína - prý velmi nekoordinovaně. „Ano," řekla. Vyřídilka jí jela podstatně víc ve vztahu k příteli, do něhož se stále vulgárně navážela.

Žena byla agresivní i na strážníky

„Strážníci ji vyzvali, aby zanechala svého jednání, jinak proti ní použijí donucovací prostředky," konstatovala Seifertová s tím, že poté se žena dobrovolně podrobila dechové zkoušce. Výsledek 3,06 promile dával tušit, že s problémy nemusí být konec. A také ano: vzápětí žena obrátila svou agresivitu i proti uniformám.

Vykoledovala si tím rázný zákrok. „Strážníci se ji nejprve snažili verbálně uklidnit, ale protože je neustále napadala, museli její chování umravnit za pomoci donucovacích prostředků," připomněla Seifertová. Pak již došlo na přivolání speciálního vozidla určeného (a také vybaveného) výlučně pro převoz opilých osob na záchytku.

Jen hodinu později se s další potížistkou setkala a utkala jiná hlídka z Prahy 10. Ta vyjela do Vyžlovské ulice ve Strašnicích řešit rušení nočního klidu.

Prostřednictvím oznámení na tísňovou linku 156 strážníci věděli, co je na místě čeká: silně opilá žena má prý velmi nahlas puštěnou hudbu, kravál ještě umožňuje její křik - a mimo to dotyčná vyhazuje zařízení bytu oknem.

Silně opilou ženu musela hlídka zpacifikovat

Že oznámení nepřehánělo, pochopili strážníci hned při příjezdu na udanou adresu. Ženu zastihli před domem, kde kopala do věcí, které předtím vyhodila z okna. Po výzvě, aby toho nechala, se sice zklidnila - ne ale na dlouho.

„Při kontrole totožnosti pak opět začala křičet, dupat a kopat do nábytku. Chovala se velmi hystericky a bylo patrné, že je pod silným vlivem alkoholu," přiblížila Seifertová vypjatou situaci.

S dodatkem, že poté, co přivolali na sanitku, čelili členové hlídky napadení. Jelikož slova neúčinkovala, museli použít síly, aby zpacifikovali bojovnici, jež se po nich oháněla rukama a vykřikovala, že je zbije a zkope.

S pouty na rukou a v doprovodu strážníků ženu záchranáři transportovali do nemocnice. Tam ale pacientkou nezůstala. Poté, co dechová zkouška ukázala 2,5 promile, lékařka rozhodla o převozu na záchytnou stanici.