Do vozu oddělení hlídkové služby II. obvodu pražské policie najel ve Strakonické ulici řidič citroënu. Zatímco dva zranění policisté z nabourané služební octavie putovali do nemocnice, řidiči citroënu se nic nestalo. Dechová zkouška ukázala, že před jízdou pil.

Přesné okolnosti nehody, k níž došlo ve světelné křižovatce, zůstávají předmětem šetření policejních nehodářů. Prvotní poznatky naznačují, že policisté sice přijížděli po vedlejší silnici, o aktuální přednosti v jízdě však rozhodovaly semafory – a řidič citroënu nejspíš projel na červenou.

Alkohol se podle všeho podílel také na havárii, při které se zranil řidič na výjezdu z metropole po dálnici D1. Záchranáři byli přivoláni na sedmý dálniční kilometr, kde zůstalo havarované auto na střeše. Prázdné; šofér od nehody utekl a od páté až do sedmé hodiny se skrýval v přilehlém poli.

Když ho policisté konečně nalezli, sanitka rychlé zdravotnické pomoci z Říčan ho odvezla k ošetření na chirurgii vinohradské nemocnice, uvedla Petra Effenbergerové z centrály středočeských záchranářů. „Byl podchlazený, s četnými odřeninami po těle a pod vlivem alkoholu," přiblížila stav pacienta. „Záchranářům si také stěžoval na bolest v kyčli," doplnila.

Zraněného šoféra a spolujezdkyni převáželi záchranáři do nemocnice v pražské Krči i v sobotu odpoledne. Oba utrpěli lehčí zranění, když s vypůjčenou dodávkou narazil řidič do stromu při nehodě u Psár na Praze-západ. Dechová zkouška ukázala, že měl výrazně upito.