Okolnosti střetu, k němuždošlo 26 minut po čtvrté hodině, zůstávají předmětem policejníhošetření – už na místě nehody bylo ale zřejmé, že tragédie se neobešla bez vlivu alkoholu. Dvaačtyřicetiletý šofér osobního vozu, který ze zcela zdemolovaného vraku svého fordu vylezl jako zázrakem bez zranění, nadýchal 2,04 promile.

Nákladní vůz po střetu ještě vrazil do protihlukové stěny; převrátil na bok a zůstal ležet přes dva jízdní pruhy. Jeho řidičutrpěl zranění, která záchranáři označili jako neslučitelná seživotem. Přesto se nejprve hasiči s policisty a následně také zdravotníci snažili o jeho oživování. Resuscitace ale úspěšné nebyla a těžkým zraněním 62letý muž podlehl.

Odstraňování následků nebylo jednoduché. Policisté uzavřeli dálnici už na pátém kilometru a tamějším exitem odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Po deváté hodině se podařilo zprůjezdnit alespoň levý„rychlý" jízdní pruh – práce berounských hasičů i dalších záchranných složek na místě ale stále pokračovaly. Plně obnoven byl provoz na dálnici až po poledni.