Střet v levém jízdním pruhu se obešel bez zranění; zůstal ale průjezdný jen jeden pruh, načež se vytvořila kolona spojená se zhruba hodinovým zdržením – a dopravní komplikace se rychle přenesly i na další komunikace v této části metropole i přilehlých středočeských oblastí; zejména kolem Líbeznice na Praze-východ. V koloně se ještě navíc stalo hned několik drobných nehod.

Ranní malér byl bohužel jen předznamenáním dalších vážných problémů na silnicích. Naplnila se varování meteorologů upozorňujících na návrat zimního počasí se zledovatělými silnicemi i se sněžením – a dopoledne došlo na další větší nehody spojené s dopravními kolapsy.

V nejbližším okolí metropole zkomplikovaly bouračky zejména jízdu po Pražském okruhu. Na pomezí Prahy-východ a Prahy-západ poblíž Jesenice se stalo několik bouraček ve směru jízdy od brněné dálnice D1 k plzeňské D5, které měly na svědomí značné zdržení. Dokonce v obou směrech se staly maléry mezi sjezdy na Slivenec a Ořech; na úrovni 17. dálničního kilometru.

Práce zachránářů

Ve směru k D5 zde po desáté havarovalo pět aut včetně sanitky vezoucí do motolské nemocnice dětského pacienta. Pro dítě a jeho doprovod – jimž se při nehodě naštěstí nic nestalo – přijel jiný tým záchranářů; další sanitka odvážela do nemocnice 49letou ženu z jednoho z nabouraných osobních aut, která měla pochroumaný hrudník a utrpěla zhmožděniny nohou.

Bez zranění, ale nikoli bez dopravního kolapsu, se pak obešla bouračka v protisměru; tam se střetl sypač údržby komunikací s osobním autem. Všechny nehody zůstávají předmětem šetření dopravních policistů. Není však pochyb, že podíl na jejich vzniku měl právě návrat zimního počasí s kluzkým povrchem komunikací.

Účastníka nehody srazilo další autoVelký malér se stal ve středu po poledni na Benešovsku; na 45. kilometru dálnice d1 ve směru na Prahu. Nejprve zde na zasněžené vozovce nabourala dvě osobní auta – přičemž se vše obešlo bez zranění. Jednoho z řidičů, který po nehodě vystoupil, však poté srazilo třetí auto. Způsobilo mu vážná mnohočetná zranění, s nímž pacienta odvážel vrtulník na traumacentrum motolské nemocnice v Praze. Dálnice zůstala více než půl hodiny zcela neprůjezdná. Jedno zranění, naštěstí jen lehčí, si vyžádala půl hodiny před polednem hromadná nehoda na šestém kilometru dálnice D7 u Středokluk na Praze-západ.

Srazila se tam tři osobní a tři nákladní auta – a havárie si vyžádala dopravní kolaps s velmi dlouhými kolonami, které se udržovaly až do odpoledne. Vážné dopravní komplikace přinesly také havárie kamionů na Kladensku a Rakovnicku. 
Zvýšený počet nehod policisté zaznamenali středočeští policisté i v dalších regionech, řekla Deníku Štěpánka Komárová z ředitelství středočeské policie. Připomněla, že i když šetření jednotlivých událostí nadále probíhá, je zřejmé, že leckteří řidiči zůstali aktuálním počasím zaskočeni. „Jejich jízda nebyla v mnohých případech rychlá – ale byla nepřiměřená," konstatovala Komárová.

Čtěte také: Pražský okruh přibrzdily hromadné bouračky