Policie okolí hotelu uzavřela a zasahující záchranáři měli na ústech roušky, informoval server Novinky.cz. „Záchranářské operační středisko vyhlašuje traumatogický plán, všechny osoby trpí nevolností a zvracením. Všichni jsou při vědomí,“ sdělili pražští záchranáři na oficiálním twitterovém účtu. 

Zdroj: Youtube

„V péči záchranářů nakonec skončilo 15 lidí ve věku od 16 do 40 let. Všichni byli na místě ošetřeni a následně transportováni do nemocnic v Motole, na Bulovce a ve Střešovicích,“ napsal Týdeník policie. Před jedenáctou hodinou byl traumaplán ukončen. Z místa tak mohl odjet také speciální vůz Atego určený pro likvidaci následků mimořádných událostí, který vyslala zdravotnická záchranná služba.

V pondělí tiskový mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík v prohlášení pro média uvedl, že turisté přicestovali na Jižní Město o den dříve z polského Krakowa, kde už se u některých členů zájezdu projevily zdravotní komplikace. „V hotelu došlo k jejich vrcholu. U nemocných na místě dominovalo zvracení, bolesti a křeče v břiše,“ sdělil mluvčí Boublík.

„Nemocní byli do doby odvozu do nemocnic od zbytku skupiny izolováni. Přítomní zaměstnanci HSHMP na místě zásahu domluvili s vedením hotelu realizaci preventivních protiepidemických opatření spočívajících v důkladné plošné dezinfekci celé jídelny včetně stolů a židlí, přilehlého společného WC, výtahu, chodeb hotelu a pokojů nemocných účinným dezinfekčním prostředkem,“ dodal Boublík s tím, že hygienici zaměstnance upozornili na nutnost používání ochranných prostředků včetně ústenky a dezinfekce.