Nejvíce zasaženo ale bylo právě hlavní město. Zde hasiči museli dokonce odčerpávat vodu, která zaplavila prostory Divadla ABC. Problémům s vodou vyžadujícím výjezd hasičů se večer nevyhnulo ani obvyklé místo - vestibul u stanice metra Muzeum.

Hasiči zasahovali také u plechové střechy, kterou vítr shrnul a strhl do dvora uvnitř domovního bloku v ulici Na Poříčí. Na některých místech metropole padaly i kroupy - s nimi však vážnější škody zřejmě spojeny nebyly.

Metro mělo problémy i v úterý

Tohle byl ale teprve začátek. Kroupy, intenzivní srážky a silný vítr ženoucí před sebou srážky jako šedou clonu opakovaně přinášely bouřky i v úterý odpoledne. Opět - krátce po poledni zvláště v pásu od Příbramska přes metropoli a její nejbližší okolí až po Mělnicko - došlo na čerpání vody a likvidaci popadaných větví i celých stromů.

Napilno měli nejen hasiči, ale i správci četných objektů řešící problémy se zatékáním do budov. Také kanály si s přívaly vody leckde neporadily. Například v pražských Strašnicích vyvolala pozornost voda valící se do podchodu u stanice metra.

Meteorologové stále varují: bouřkám z tepla ještě nemusí být konec; nadále je nutno počítat s přívaly vody z nebes i ze svahů a s možností rozlití lokálních toků.

Čtěte také: Úder blesku v Křinci: strašná rána a pak začal šíleně hučet rozhlas