Vodu ze suterénu polikliniky hasiči odčerpávali až do 21.40. Na místě pak zůstaly jen dvě jednotky dobrovolných hasičů, přičemž velení od HZS Praha převzala JSDH Praha 8.

„Naše jednotka má 23 členů a byla zřízena 1. dubna loňského roku a včera šlo o náš první ostrý výjezd. Těší nás, že jsme se osvědčili,“ říká zástupce velitele jednotky Jan Kouba. V polovině loňského roku dostala jednotka od radnice Prahy 8 výjezdní hasičský vůz Dennis. Městská část ho získala od Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.

Pražští hasiči měli s odstraňováním následků sobotní bouřky plné ruce práce.
Pražští hasiči kvůli měli kvůli bouřce napilno, déšť je trápil i v neděli

„Těší mě, že akceschopnost a pohotovost prokázala jak naše jednotka dobrovolných hasičů, tak osmá správa majetku a služeb ve spolupráci s radničním odborem bezpečnosti a krizového řízení. Díky tomu v suterénu polikliniky nyní už běží naplno deset našich vysoušečů,“ doplnil starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Městské části Praha 8 má za úkol chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, které ohrožují život a zdraví obyvatel, majetek nebo životní prostředí a vyžadují provedení záchranných, resp. likvidačních prací a plnit další stanovené úkoly na území osmé městské části.

Zatopený bazén lachtanů v pražské zoo po bleskové povodni 14. června 2020.
Blesková povodeň spláchla i pražskou zoo. To je opravdu děs, zoufá ředitel