Poprvé vjela ze zatím nezjištěných důvodů kolem 20. hodiny o Silvestru dvě osobní auta do prostoru čerpací stanice MOL v Liberecké ulici v Praze 8. Modrý osobák profrčel okolo stojanů a narazil do skleněné výplně prodejny. Šedé osobní auto, které ho následovalo, nabouralo do čerpacích stojanů a zlikvidovalo si celý předek. Škody jsou nemalé, jak na vozidlech, tak na zařízení čerpací stanice.

Záchrana muže na Vyšehradě.
Na Vyšehradě skočil muž z hradeb, pokoušel se spáchat sebevraždu

„Kvůli úniku provozních kapalin zasahovali na místě i hasiči. Nehoda se obešla bez zranění a provedené dechové zkoušky u řidičů byly v pořádku s negativním výsledkem. Příčiny nehody policie zjišťuje,“ potvrdila pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Další nehoda zaměstnala pražské dopraváky na Nový rok brzy ráno. Auto, které v zatáčce narazilo do zábradlí v Kartouzské ulici v Praze 5, si samo díky automatickému systému zavolalo pomoc. Řidič z toho ale valnou radost nemá, řídil totiž opilý a policistům bude mít ještě co vysvětlovat.

„Policisté na místě nehody zjistili, že řidič nezvládl průjezd zatáčkou a havaroval do zábradlí. Dechová zkouška byla u řidiče s pozitivním výsledkem, přístroj ukázal jedno promile alkoholu,“ uvedla Siřišťová.