Motor tahače pak zachvátily plameny, které hasiči rychle zlikvidovali. Pak ještě přečerpávali asi 60 litrů nafty z nádrží. Třebaže řidič skončil v péči záchranářů, vyvázl bez vážnější újmy. Následkem nehody se staly obří kolony. Ty řidiče potrápily nejen v ranní dopravní špičce; problémy se protáhly na celé hodiny. 

Autobusy dopravní podnik přesměroval do ulice v Korytech

Hodinu před polednem spěchali hasiči znovu na téměř totožné místo, tentokrát ale do Švehlovy ulice. V podjezdu, kde problémy řidičů, jimž se nepodařilo odhadnout výšku, jsou až nemile časté, zůstala i tentokrát trčet nákladní souprava mířící na nakládku – a v důsledku zkratu od stržených tramvajových trolejí začala hořet. 
S plameny si hasiči rychle poradili, místo však zůstalo neprůjezdné nejen pro automobilovou dopravu. Úsek Nádraží Strašnice–Nádraží Hostivař byl až do odpoledne neprůjezdný i pro tramvaje na linkách číslo 22 a 26. A také pro autobusy městské hromadné dopravy 101, 138, 175, 177, 195, které zablokovaným podjezdem rovněž projíždějí. Ty dopravní podnik přesměroval do ulice v Korytech, stejně jako náhradní autobusovou dopravu. Obnovit provoz se podařilo čtvrt hodiny před čtvrtou odpoledne. Na kamionu vznikla škoda vyčíslená na sto tisíc korun, ve větším rozsahu byly poškozeny i troleje.