Poprvé se dějištěm honičky staly půl hodiny před půlnocí ulice Prahy 6. Tam hlídka chtěla v Patočkově ulici zastavit ke kontrole řidiče Škody Fabia. Dotyčný začal ujíždět – dlouho ale neunikal; zvládl se dostat pouze do křižovatky Vypich. Tou chtěl projet na červenou, zastavil ho ale náraz Fordu Fiesta jedoucího na zelený signál. V důsledku střetu řidič fabie ještě naboural do sloupu světelné signalizace, přičemž utrpěl zranění.

Než ho sanitka odvezla do nemocnice, policisté ho ještě stačili podrobit testům na alkohol a na drogy. Dechová zkouška sice dopadla dobře, přesto ale šofér kroutil volantem pod vlivem návykových látek; naznačovala to alespoň pozitivní reakce na pervitin a marihuanu. Policejní databáze pak prozradily, že dotyčný za volantem nepochybil poprvé.

Ukázalo se, že už má z minulosti vyslovený zákaz řízení. Další důvod, proč na sedadle vpředu vlevo neměl co pohledávat.

Dalším viníkem byl alkohol

Zraněním při nehodě skončila snaha ujet policejní hlídce také pro 22letého mladíka za volantem vozu Volkswagen Passat. Stalo se to půl druhé hodiny po půlnoci v Letňanech poté, co mladý řidič reagoval na signál k zastavení ke kontrole dupnutím na plynový pedál místo na brzdu.

Také on ujížděl pouhých pár stovek metrů, připomněl policista Tomáš Hulan – od Kbelské ulice se dostal pouze ke křižovatce ulic Veselská a Tupolevova. Tam převrátil auto na střechu, když ve vysoké rychlosti zavadil o city blok při průjezdu kruhovým objezdem. Mladík pak nadýchal téměř dvě a půl promile.

Ani do třetice se noční nehoda, k níž došlo „pod vlivem", neobešla bez účasti záchranářů a převozu pacienta do nemocnice. Alespoň jí ale nepředcházela honička. Bouračka spojená se zraněním se stala v Polabské ulici na samotné severní výspě metropole. Po půl třetí ráno narazil do betonového předělu řidič Škody Octavia, který pak nadýchal přes dvě promile.