O víkendu totiž došlo na křižovatce ulic Přátelství a K Sokolovně k havárii vody na hlavním vodovodním řádu. Doprava v místě je řízena kyvadlově, a tudíž se zácpy tvořily už v neděli večer. Od pondělního rána však zoufale hlásí problémy Ropid, organizátor městské hromadné dopravy v Praze a příměstských oblastech.

„Veškeré tamní linky jsou zde opožděny o více jak hodinu. Zpoždění se přenáší taky na spoje v opačném směru,“ informoval twitterový účet Pražské integrované dopravy (PID) po osmé hodině. Ani v čase oběda se situace v Uhříněvsi nelepšila. Na křižovatce ulice Přátelství s ulicí K Říčanům navíc došlo k nehodě tří aut. „V místě se tvoří kolony. Na odstranění následků nehody a uvolnění provozu pracujeme,“ sdělili pražští policisté na Twitteru.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pak uvedl, že v Uhříněvsi zasahovala jednotka z Chodova se speciálním vyprošťovacím vozidlem a že u nehody byla od začátku jednotka hasičů z Říčan. Kolem 13:45 se podařilo obnovit provoz, ale komplikace rozhodně nezmizely.

Radnice se snaží opravu urychlit

„Všechny linky 3xx směrem do Prahy jezdí odklonem přes Kolovraty. Zastávka Uhříněveský hřbitov směrem do Prahy se neobsluhuje. Navíc se zastavuje v zastávce Tehovičky, ale pouze směrem do Prahy. Provoz je řízen dispečersky, vybrané spoje mohou být zrušeny. Některé spoje jedou odklonem přes Kolovraty i ve směru z Prahy,“ píše Ropid na webu a doporučuje cestujícím se buď inkriminované oblasti vyhnout, nebo využít příměstský vlak linky S9.

Intenzivně se momentálně pracuje před Pivovarem Uhříněves, kde je rozkopaná vozovka kvůli zmíněné havárii vody. „Dle sdělení PVK (Pražských vodovodů a kanalizací) by měla být oprava ukončena pravděpodobně ze středy na čtvrtek. Vzhledem k tíživé dopravní situaci se pokusí (MČ Praha 22) se správcem komunikace TSK (Technickou správou komunikací) opravu urychlit,“ komentuje mimořádnou událost radnice.

Podle serveru iDNES.cz už pracovníci PVK obnovili dodávku vody a silnici by měli stihnout opravit ještě během pondělního odpoledne. Pokud by to byla pravda, Uhříněvsi se výrazně uleví. Další ranní špička by totiž velmi pravděpodobně způsobila nový dopravní kolaps. Už takhle se lidé na sociálních sítích zlobí, že práce na odstranění následků havárie vody nezačaly dříve.