První nehodu ve Strašnicích hlásil organizátor pražské dopravy Ropid na twitterovém účtu kolem osmé hodiny. Na místo vyrazili hasiči - ostatně ze stanice v Průběžné to neměli daleko. Vyproštění osob nebylo potřeba, ale řidič vozu, kterého nabrala tramvaj a zadní část karosérie pořádně pomačkala, byl zraněný. "Záchranáři ošetřili jedenapadesátiletého muže. S pohmožděným hrudníkem ho po ošetření převezli do vinohradské nemocnice na chirurgii," uvedla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová na Twitteru.

Mezitím se pracovalo na odstranění prekážky na kolejích. Linky č. 22 a 26 ze Strašnic až do konečné zastávky Nádraží Hostivař nejezdily skoro hodinu. Nehoda komplikovala i automobilový provoz v Průběžné ulici. Cestující mohli využít náhradní autobusovou dopravu X22. "Tramvaj odjela z místa nehody "po vlastní ose". Provoz je obnoven, dochází ke stabilizaci provozu," radoval se Ropid krátce po deváté. Jenže pak přišla další rána ve Vršovické.

"Zasahují tam hasiči z centrální stanice. Vyproštění osob není potřeba, zajišťujeme místo nehody proti vzniku požáru. Na místo míří i jednotka hasičů dopravního podniku," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka kolem půl desáté - opravdu jen pár minut po ukončení mimořádné události ve Strašnicích.

"Bohužel opět řidič osobního auta zavinil další nehodu," povzdechli si pracovníci Ropidu na Twitteru. Z jeho webu vyplývá, že byl přerušen provoz tramvají 6, 7 a 24 v úseku Nádraží Vršovice – Otakarova. "Linky 6 a 7 jsou odkloněny přes Náměstí Míru a Vršovické náměstí, na Koh-i-nooru se na svoji trasu vrací. Linka 24 je ukončena na Otakarově a dále do Vršovic nepokračuje. Na Vršovické zajištěn náhradní BUS X7," upřesnil oficiální twitterový profil Pražské integrované dopravy (PID).

Vzhledem k tomu, že mezi zastávkami Otakarova a Nádraží Vršovice nehoda malého mercedesu s tramvají poškodila sloup veřejného osvětlení a zasahující pracovníci DPP ve spolupráci s hasiči provádějí demontáž lampy, nešlo odhadnout, kdy bude provoz obnoven. Pražané cestující veřejnou dopravou se tak museli ve Vršovicích obrnit trpělivostí a využít alterantivní způsoby - nahrádní autobusy či vlaky. Až krátce před polednem účet PID oznámil, že se tramvaje vrací na Vršovickou ulici: "Dochází ke stabilizaci provozu."