Stejný obraz nabízí i nejbližší okolí jako například ulice Bartolomějská a Karolíny Světlé. Přesto se na některých domech stále dají vypozorovat stopy po tlakové vlně v druhé jmenované ulici jsou doteď mnohá okna nezasklená.
„Nejspíš jsou to byty k pronájmu a majitelé jsou bůhví kdo a čert ví kde," odtušila seniorka Marie Volánková. Bydlí prý v inkriminované ulici už řadu let a vždycky jí vadil okolní hluk, který neustával ani v noci.
„Teď je to tady jak po vymření, ale není se co divit. Aspoň že aut tady ubylo," poznamenala Volánková. Že je tamní život ve zřetelném útlumu sebou nese i stinné stránky.
"Pocítili jsme to znatelně hlavně na tržbách"
„Pocítili jsme to velmi znatelně hlavně na tržbách. Veřejnost jako by se téhle části ulice vyhýbala. Když tady přece jen projde pár lidí, zvědavě se dívají jen po budovách s rozbitými okny. K nám nestočí pohled ani jeden," posteskla si Marika Tarcalová, prodavačka konfekce z Bartolomějské ulice, jejíž výlohu prodejny exploze rovněž poničila. Za dané situace je poněkud živěji v budově Akademie věd. Respektive v jejím zadním traktu, kde dělníci provádějí předtím plánované stavební práce. Téměř stovku oken v budově exploze vysklila, tlaková vlna zdevastovala historické vstupní dveře atria. Interiér je v podstatě schovaný pod igelitem, protože prostor čeká ještě řada oprav.
Krom jiného se zkoumají škody na cenných obrazech. Jsou to údajně originály i některých českých mistrů. „Jedná se konkrétně o obraz Václava Špály. Exploze silně potrhala plátno, na jiných, výtvarných dílech poničila dobové rámy. Restaurátoři odhadují škodu přibližně na 600 tisíc korun," vypočetl Jiří Malý, vedoucí střediska společných činností Akademie věd. Podle Jana Martínka, mluvčího akademie se život za daných podmínek již takřka navrátil do obvyklého rytmu.