Chlapec vysvětloval, že původně svého psa poblíž tratě jenom venčil. Vše se změnilo ve chvíli, kdy se mu zvíře vysmeklo z vodítka a vběhlo do kolejiště. Hoch se vydal za ním, aby pejska chytil – nevšiml si ale, že se blíží vlak. Projíždějící souprava ho naštěstí těsně minula – pes už ovšem takové štěstí neměl. Vlak ho srazil, což se neobešlo bez vážného zranění.

Na místo přišla matka dítěte 

Co se stalo (i co se stát mohlo) vidělo několik kolemjdoucích. Byli proto nejenom upozorněni strážníci, ale jeden ze svědků přivolal i zvířecí sanitku; psa se tedy ujala veterinární záchranná služba. Také dítě prohlédli zdravotničtí záchranáři – naštěstí to bylo jen pro jistotu; ošetření nebylo potřebné. Okamžitě se dostavila také matka, kterou strážníci kontaktovali. Věcí se dál zabývají policisté.

V úterý se pražská městská policie obrátila na veřejnost s doporučením, adresovaným především rodičům a prarodičům: velmi pečlivě a zodpovědně uvažte, kdy a kam pustíte dítě na procházku. Zejména pokud se v okolí bydliště nachází frekventovaná komunikace nebo železniční trať!

Čtěte také: Lidi vyděsilo malé dítě plačící v okně