Zhruba se ve stejné době se na různých místech metropole odehrálo nadprůměrné množství bouraček, k nimž byla volána policie. Naštěstí většina z těchto havárií skončila jen pomačkanými plechy – a případně dopravními komplikacemi.

Čtěte také: Po zimě vyjíždějte s rozvahou, varuje policie

Bez úrazu skončila řada dalších havárií 

Vážnější situace, které se neobešla bez účasti záchranářů, nastala ve Vršovické ulici. Tam se ve čtvrt na deset střetly na křižovatce u Edenu nákladní a osobní auto. O dvacet minut později se podobná situace – srážka nákladního a osobního auta se zraněním – opakovala v křižovatce s Kodaňskou.

Bez úrazů pak skončila řada dalších havárií. Dvě auta se srazila v Černokostelecké ulici, dvě osobní auta bourala v křižovatce Prosecké a Čuprovy, po dvou autech dále bouralo v Cínovecké, Mrkosově, na 26. kilometru Pražského okruhu ve směru jízdy od letiště, v Liberecké ve směru do centra.

Byly hlášeny také havárie dodávek 

Právě posledně zmiňované havárie přinesly nepříjemné dopravní komplikace. Hned tři nabouraná osobní auta blokovala provoz na levém břehu Vltavy poblíž Hlávkova mostu – a ani tato nehoda se neobešla bez problémů pro ostatní řidiče.

Dvacet minut před desátou byly hlášeny také havárie dodávek – i ty se obešly bez zranění, ale na místě události vždy zůstal neprůjezdný jeden jízdní pruh. Nejprve se dodávkový vůz a osobní automobil srazily v Koněvově ulici, vzápětí přišlo podobné hlášení z Dobříšské ulice, kde se ve směru jízdy k tunelu Mrázovka střetla dvě větší vozidla: dodávka s převozní sanitou.