V ranní špičce se vytvořily kolony táhnoucí se až ke 12. kilometru spojené s více než hodinovým zdržením. Dopravní kolaps se přenesl i do okolí, a to nejen na „nejlogičtější" objížďku přes Jeneč a Hostivici. Tam problémy přetrvávaly ještě dopoledne po půl desáté, kdy se havarovaná auta podařilo odklidit ke straně a průjezd po dálnici uvolnit.

Způsobené škody nejsou dramatické

Naštěstí se nehody obešly bez zranění, které by si vyžádalo odvoz pacienta do nemocnice; záchranáři vystačili jen s ošetřením drobných šrámů na místě.

Ani způsobené hmotné škody nejsou dramatické (byť odtahové služby na místě práci měly). O charakteru hromadných bouraček vypovídá i skutečnost, že až na jedinou výjimku věc nesepisovali na místě zasahující dopravní policisté, ale takzvané euroformuláře pro pojišťovny vyplňovali sami řidiči.

Tři vozy bourali cestou od Berouna

Také na příjezdech do metropole po dalších dálnicích, které by pro některé řidiče mohly být alternativou, zkomplikovaly nejenom tradiční kolony, ale i ranní nehody.

Cestou od Berouna po sedmé hodině bouraly tři osobní vozy na kilometru 3,1 dálnice D5; kolona táhnoucí se až k Loděnici obnášela asi hodinové zdržení. Tři auta se před Prahou střetla také v levém jízdním pruhu dálnice D7 na příjezdu od Slaného.

V Cínovecké se srazilo nákladní vozidlo s osobním 

Ani cestě ze severu po dálnici D8 se ranní nehody nevyhnuly, byť k nim nedošlo přímo na dálniční komunikaci před metropolí, ale až na území Prahy. Deset minut před sedmou se srazilo nákladní auto s osobním v Cínovecké ulici, kde nejen zůstal neprůjezdný levý pruh, ale bohužel měli práci i záchranáři. Naštěstí bez zranění se ve stejném čase a jen o pár stovek metrů dál obešla srážka tří osobních aut v levém pruhu Kbelské ulice.

Před osmou hodinou se pak bez účasti záchranářů neobešel ani malér na Velvarské ulici na Praze-západ. Na frekventované spojnici metropole a obce Horoměřice bouraly tři osobní vozy a autobus.

Řidiče zaskočilo počasí 

Okolnosti havárií zůstávají v šetření – nicméně je možné, že alespoň v některých případech řidiče zaskočila hustá mlha. S příchodem podzimního počasí policisté tradičně upozorňují, že kvůli nastávajícím časům nečasu je na čase pozměnit řidičské návyky: motoristé si musí uvědomit, že po létě přichází období právě s mlhami, plískanicemi, horší viditelností a vozovkami kluzkými nejprve kvůli spadanému listí – a posléze i vlivem námrazy.

Čtěte také: K odklízení dopravní nehody se hasiči museli vracet