K hromadé nehodě došlo na 0,5. kilometru hradecké dálnice před nájezdem na Pražský okruh, na úsek mezi Satalicemi a Běchovicemi, který se dříve označoval Východní spojka. Situace byla dle zasahujících i podle fotografií Ředitelství silnic a dálnic velmi dramatická. Okolnostmi hromadné nehody se budou zabývat kriminalisté z Prahy, který si případ převzali od kolegů ze Středočeského kraje.

Kabina jednoho z kamionů začala hořet, požár zasáhl také jeden automobil. V dalším nákladním voze zase byla uvízlá osoba. Vyprostit museli hasiči také ženu z jiného auta.

„Používáme dva proudy vody s pěnidlem,“ oznámili pražští hasiči na oficiálním twitterovém účtu. „Dohašujeme kabinu jednoho z kamionů a z dalšího vyprošťujeme,“ dodali později.

Podle mluvčího Martina Kavky zasahovali na D11 spolu s jednotkami z hlavního města také středočeští hasiči. „S odtržením kamionů od sebe pomáhá vyprošťovací automobil hasičů Správy železnic,“ prozradil Kavka.

Na místo letěl záchranářský vrtulník

Zdravotnická záchranná služba hlavního města informovala, že na místo vyjely dvě posádky včetně lékaře, inspektora a povoláni byli rovněž letečtí záchranáři. 

„Jeden řidič kamionu bohužel nehodu nepřežil. Žena je po vyproštění od hasičů vážně zraněná,“ upřesnila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že třináctiletá dívka utrpěla šok. Další dva účastníci nehody byli podle mluvčí Poštové při vědomí transportováni sanitkou do nemocnice.

Středočeští policisté uvedli, že dálnice je (a ještě dlouho bude) ve směru na Prahu neprůjezdná. Kolem 17. hodiny stála kolona několik minut kvůli přistání vrtulníku také ve směru na Hradec Králové. Řidiči mohou využít objízdné trasy přes silnici 611. Policisté také bezpečně otáčí vozidla na 8. km do protisměru na exit 8 Jirny. „Jezděte s velkou opatrností!“ prosí motoristy policie. Provoz se podařilo obnovit částečně až po půlnoci.

Ovšem dálnice na Prahu se vzápětí uzavřela znovu, protože na 14. kilometru se osobní vozidlo střetlo s nákladním autem. Podle policie si nehoda vyžádala jeden život. Další člověk byl zraněn těžce a jeden lehce. D11 byla znovu plně průjezdná až ve 4:00.