Policistům pak cizinka vysvětlila, že ji nehoda postihla v chvíli, kdy v kontejneru hledala věci, které by se daly prodat. Místo zisku ale vznikla ztráta – nádoba byla při záchranné operaci poničena rozbrušovací pilou a palicí. Výše škody však podle slov policistky Jany Rösslerové zatím nebyla vyčíslena.

Vybírání předmětů z kontejnerů na elektroodpad může být dokonce životu nebezpečné. Loni v červnu v Pečkách na Kolínsku jeden muž při této činnosti zemřel. Udusil se poté, co se do nádoby s elektroodpadem nahýbal z kola, to mu podjelo – a on zůstal ve vhozové štěrbině bez pomoci viset po celou noc.

Shodou náhod se malér s kontejnerem na elektroodpad stal v úterý odpoledne také v Jihlavě. Na tamějším sídlišti Březinova zůstalo v této nádobě uvězněn nezletilý chlapec, který byl na útěku z dětského domova. I on se spolu s kamarádem, rovněž uprchlíkem, snažil uvnitř nalézt něco, co by se dalo zpeněžit. Vylézt ven z kontejneru už se ale školákovi nepodařilo. Jihlavští ovšem volili jinou cestu jinou cestu záchrany: na místo přijel vůz technických služeb s hydraulickou rukou, nádobu přizvedl – a kluka se podařilo „vysypat“ otevíratelným dnem.