Strážníci chtěli včera večer zkontrolovat řidiče, který se v ulici Generála Šišky na Obchodním náměstí otočil v křižovatce na červenou. Autohlídka strážníků jej za pomoci majáků a nápisu „STOP“ vyzvala k zastavení. Toho řidič uposlechl a zastavil u autobusové zastávky, kde vysadil spolujezdce. Až potud by bylo vše v pořádku.

Zdroj: Městská policie ČR

Jenže ve chvíli, kdy za ním strážníci zastavili, řidič se rozjel a začal z místa ujíždět. Na výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě. V další křižovatce s Komořanskou ulicí, kterou také projel na červenou, se dokonce snažil strážce zákona několikrát vybrzdit. Vysokou rychlostí a opět na červenou vjel do křižovatky s ulicí Československého exilu.

"Zde se střetl s právě projíždějícím osobním vozidlem. Řidič se potom pokusil staženým okénkem o útěk, ve kterém mu strážníci zabránili. Současně se na místo dostavily další hlídky městské policie, které se prostřednictvím radiostanice dověděly o pronásledování a okamžitě se začaly starat o posádku druhého vozidla," uvedla mluvčí pražských městských policistů Irena Seifertová.

Muž a žena byli bez viditelných zranění, ale stěžovali si na bolest krční páteře a zad. Strážníci jim proto nasadili krční límec. Na místě zasahovali vedle policistů a záchranářů také hasiči kvůli úniku provozních kapalin. "Proč sedmadvacetiletý cizinec před hlídkou ujížděl, budou nyní zjišťovat policisté. Testy na alkohol a drogy byly negativní," uzavřela Seifertová.