Než došlo k nárazu, neslyšně urazil desítky metrů. Pod couvajícím autem zůstala žena zaklíněná a vyprošťovali ji hasiči. Jako první zasahovali na místě příslušníci dobrovolného sboru z nedaleké zbrojnice, které svědci přivolali; jeden z nich se do příjezdu sanitky ujal i role zdravotníka.

Vyprošťování pacientky zpod auta, již zajištěném proti pohybu, pak zajistili profesionální hasiči. Přesné okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření dopravních policistů, v jehož rámci by mělo také dojít k určení viníka.

Okolnosti pádu muže z mostu zkoumá policiePád člověka z železničního Branického mostu s chodníkem pro pěší (vzhledem k historickým souvislostem stavby známějším jako Most inteligence) šetří od nedělního odpoledne pražská policie. Muž, který se zřítil na frekventovanou silniční komunikaci podél Vltavy, přežil; záchranáři ho odvezli do nemocnice.

Nyní je předmětem šetření, jak k pádu došlo. Jako nepravděpodobnější varianta se jeví možný pokus o sebevraždu - vyloučit ale předběžně nelze ani možnost, že šlo o nešťastníka, který se stal obětí násilného trestného činu a někdo mu k pádu pomohl.