Skutečně také lékař konstatoval zranění neslučitelná se životem; tělo pak museli hasiči vyprostit z vraku za použití hydraulické techniky. Nikomu dalšímu se nic nestalo, mohli konstatovat záchranáři.

Hasiči, kteří na místo neštěstí vyrazili dokonce ze dvou směrů – z Říčan a z pražského Chodova – si ale na nedostatek práce s odklízením následků neštěstí stěžovat nemohli, byť třetí z kamionů se do nehody zapojil pouze okrajově; zůstal stát opodál jen s mírným poškozením.

Kolaps na dálnici nenastal

Třebaže nabourané nákladní soupravy blokovaly provoz, kolaps na dálnici nenastal. Před místem nehody se tvořily jen kratší, pomalu jedoucí kolony, protože policisté mohli dopravu odklánět přes připojovací pruhy nájezdového kolektoru Pražského okruhu zpět na dálnici.

Potvrdily se ale prvotní odhady policistů, že šetření na místě nehody a práce na odstraňování jejích následků potrvají několik hodin. Plně obnovit provoz se podařilo v půl druhé.

Příčina tragédie zůstává předmětem zkoumání. Cenné poznatky by mohly poskytnout také závěry soudních lékařů získané při pitvě těla zemřelého řidiče.