Už první hlášení naznačovalo, že řidič vypadá jako opilý. Teď ovšem musí vysvětlovat policistům ještě daleko víc, než by se nadál…

To, že má 38letý šofér upito, bylo na první pohled zřejmé i z pohledu přivolaných strážníků z Prahy 11. „Když strážníci přijeli, uviděli muže, který právě nastupoval do poškozeného vozidla. Hlídka ho vyzvala k předložení potřebných dokladů. Při kontrole osmatřicetiletý muž sotva stál na nohou a byl z něj silně cítit alkohol," popsala vedoucí kanceláře ředitele pražské městské policie Irena Seifertová.

Výsledek dechové zkoušky tedy nepřekvapil: na displeji vyskočila hodnota převyšující půl druhého promile. Muž skončil v rukou hlídky policie z oddělení dopravních nehod jako podezřelý ze spáchání trestného činu.

Strážníci ovšem v souvislosti s ním předali policii ještě další podnět. Ten se týkal středečního vloupání do supermarketu v Brandově ulici, připomněla v pátek vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

„Událost zaznamenala pozorná občanka, která ji oznámila na linku tísňového volání a předala popis možných pachatelů," konstatovala – a připomněla, že jedním z podezřelých by měl být i řidič taxíku, s nímž se strážníci z Prahy 11 následně setkali právě v souvislosti s bouračkou a s řízením pod vlivem alkoholu.

Řidička měla tři promileŽenu, která usedla za volant ve stavu, kdy by leckomu dělala velké problémy i chůze, odhalili v noci na pátek strážníci z Prahy 4. Hlídce městské policie neuniklo její kličkování Vídeňskou ulici – a hned z kraje bylo jasné, že nebezpečnou jízdu neměla na svědomí únava z nevyspání. Žena mluvila nesrozumitelně, alkohol z ní byl cítit – a k popíjení se i sama přiznala. I tak však výsledek dechové zkoušky přinesl překvapení: přístroj ukázal tři promile! Řidička je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu.

Čtěte také: Dostal zákaz vozit lidi, taxikařil dál