Nejprve posádky záchranné služby krátce po deváté převážely na ARO motolské nemocnice 75letého muže z Prahy 6; pomoc v boji o život potřebovali také 50letý muž, který zkolaboval při práci v areálu čističky v Podbabské ulici, a 65letý muž, jehož postihla zástava oběhu v tramvaji na Strossmayerově náměstí.

Velkým zásahem se také stala večerní událost v restauraci na Vinohradech, jejíž čtyři zaměstnance rozváželi záchranáři do nemocnic kvůli intoxikaci oxidem uhelnatým.

„Zdravotní stav 17 pacientů vyžadoval předání do následné péče JIP nebo ARO v pražských nemocnicích. Jednalo se o sedm pacientů s příznaky cévní mozkové příhody, o pacienty s kardiálními potížemi, o vážné úrazy," připomněla Ernestová.

Během celého dne řešily posádky pražské záchranky 327 událostí – o devět procent víc, než představuje průměr. Mezi zásahy nechyběly ty, které měly souvislost s mrazivým počasím: pražští záchranáři vyjížděli ke 14 úrazům po pádu na náledí (od víkendu to je už téměř šest desítek událostí) a do nemocnic předali 11 podchlazených o­sob.

Čtěte také: Oxid uhelnatý z kotle přiotrávil celou rodinu