Podle svědků byla pomoc členů hlídek policie, které jako první kolem 22. hodiny přispěchaly na pomoc, velmi pohotové a obětavé. Policisté si uvázali lana kolem pasu a při jištění ze břehu se snažili doplavat k potápějícímu se automobilu, z něhož chtěli „vylovit“ řidiče.

| Video: Youtube

Vltava je však v inkriminovaném místě kvůli plavební komoře velmi hluboká, což záchranu značně komplikovalo. Na místo proto dorazily tři profesionální jednotky záchranného hasičského sboru hlavního města. 

„Během pátrání na člunech byla nalezena jedna osoba, potápěči řidiče z pod hladiny z auta vytáhli a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Vozidlo pak bylo zajištěno v 23:09 hodin a pomocí navijáku přitaženo ke břehu. Hydraulickou rukou bylo kolem půlnoci vytaženo na břeh,“ dodal Kavka. „Policisté po vytažení vozidla provedli jeho ohledání a nyní zjišťují veškeré okolnosti a příčinu nehody,“ uvedla pražská policie prostřednictvím twitterového účtu.

Podle médií převzali záchranáři muže se zástavou oběhu, oživili jej a v kritickém stavu převezli do nemocnice. „Policisté se nadále zabývají případem pádu vozidla do Vltavy. V současné chvíli nemůžeme vyloučit, že se jedná o sebevraždu,“ zveřejnila novou skutečnost pražská policie v úterý.