Cyklistu, který vyjel do pátečního provozu vybaven přilbou, odváželi záchranáři k ošetření do nemocnice bez viditelného vážnějšího úrazu; podle všeho vyvázl jen se šrámy a odřeninami. Dokonce se zvládl domlouvat s policisty a strážníky o tom, kdo se postará o jeho kolo se zničenou zadní galuskou - a kam si bicykl bude moci přijít vyzvednout.

Nehoda se stala v době, kdy už předvíkendový dopravní nápor opadl, a tak v místě nenastaly vážnější komplikace. Navíc se o usměrňování provozu snažili strážníci.

Kamiony si musely nadjíždět do protisměru

Nejviditelnější komplikací se tak staly nechápavé pohledy některých šoférů, kterým nebylo jasné, proč jim při nájezdu na objezd dávají přednost kamiony. Řidiči tahačů ale jinak postupovat nemohli, pokud měli v úmyslu z objezdu vyjet; aby se s dlouhým návěsem vytočili kolem sanitky nakládající nosítka s pacientem, museli si nadjíždět do protisměru.

Dopravní prostředky účastníků nehody ale provozu nebránily: řidička malého vozu suzuki odstavila své auto až na výjezdu z kruháče - a kolo se stále ještě svítící blikačkou skončilo postavené za svodidly.

Okolnosti střetu na kruhovém objezdu na výpadovce směr Říčany a Kutná Hora, před nímž často stávají kolony (a u něhož malý pomníček dává najevo, že se tam už stala i tragédie), zůstávají v šetření policejních dopraváků.