Vedení univerzity oznámilo, že kvůli anonymní výhrůžce bombou ruší ve čtvrtek výuku. Podle neznámého pachatele je výbušnina nastražena na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově a v Ekonomické ulici a má explodovat v odpoledních hodinách. „Vedení VŠE řeší situaci s Policií ČR a na neznámého pachatele podá trestní oznámení,“ píše na facebookovém profilu vysoké školy.

„Z budovy v Praze 3 jsme evakuovali přibližně 200 osob, z budovy v Praze 4 zhruba stovku. Oba objekty prohledává pyrotechnik,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policejní mluvčí také médiím potvrdil, že jeho kolegové ze speciální pořádkové jednotky cestou k žižkovské budově VŠE měli nehodu.

Na náměstí I. P. Pavlova - v křižovatce s Legerovou ulicí - se služební vozidlo se zapnutým majákem střetlo s osobním automobilem. „Policisté nyní zjišťují míru zavinění jednotlivých účastníků nehody,“ řekl Hulan s tím, že se naštěstí nikdo nezranil a dechová zkouška byla u obou řidičů negativní.

Bomba na VŠE a následná evakuace už se letos stává koloritem. Policisté zasahovali po anonymním oznámení v dubnu, květnu a naposledy v listopadu. Nikdy však pyrotechnici nic nenašli. Studenti reagují v předvánočním období někdy s humorem. Na sociální síti se objevil obrázek studijního informačního systému, kde se zapisují předměty, s tlačítkem „Nahlásit bombu“ a ilustrací černé kulaté bomby s knotem.