VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

10.9.2016

Auto zůstalo stát na přejezdu, k němuž se blížil rychlík

Praha /VIDEO/ - Obrovskou kliku měla 39letá řidička malého osobního auta, která se ve čtvrtek doslova podruhé narodila. Nebývalé štěstí v neštěstí měla poté, co v Radotíně dvě hodiny před polednem nerespektovala červená světla, jejichž blikání doprovázené i zvukovou výstrahou zakazovalo vjezd na vícekolejný železniční přejezd poblíž křižovatky ulic Vrážská a Na Betonce. Řidička se přesto snažila vyhnout čekání a koleje přejet. Právě ve chvíli, kdy spadly závory.

9.9.2016

Jsme s vámi, vzkazují záchranáři v těžké chvíli kolegům

Praha - Tragédie, která ve středu večer postihla slovenské letecké záchranáře, citelně zabolela také jejich pražské kolegy. Deník o tom informovala Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. Havárie záchranářského vrtulníku společnosti ATE – Air-Transport Europe, který se zřítil do nepřístupného horského terénu nedaleko Banské Bystrice, si vyžádala životy všech čtyř lidí na palubě – dvou členů a členky posádky i přepravovaného pacienta. Zaměstnanci pražské záchranky i její vedení vyjádřili slovenským kolegům upřímnou soustrast.

8.9.2016

Auto s mladíky skočilo do potoka

Praha - Bez újmy vyvázla posádka osobního auta, které spadlo z mostku a skončilo v potoce na střeše. O podrobnostech havárie, k níž došlo v neděli krátce po sedmé ranní v Panenských Břežanech na Praze-východ, informovala ve čtvrtek policistka Eva Kropáčová. „Opilý řidič nezvládl řízení a spadl do potoka," konstatovala.

8.9.2016

Po těžké nehodě odvážel motorkáře vrtulník

Praha - Téměř dvě hodiny trval zásah profesionálních hasičů z Říčan a dobrovolné jednotky z Mnichovic na místě dopravní nehody ve Struhařově na Praze-východ, kde se ve středu bočně střetly dodávka a motocykl. Třebaže nabouraná vozidla na pohled nevyhlížela nijak zle, šlo o velmi vážnou havárii. Motorkář utrpěl těžké zranění a zůstal uvězněn mezi svým strojem a oplocením pozemku jednoho z domů.

6.9.2016

Fretku museli z kanálu vyřezávat

Praha /FOTOGALERIE/ - Rozbrusku, s jejíž pomocí nařízli litinové víko kanálu, použili v úterý hasiči z pražských Modřan k záchraně vysílené a vyděšené fretky. V půl osmé ráno je do Nesvadbovy ulice přivolali strážníci, kteří původně hovořili o tom, že je třeba vyprostit z kanálu kunu. Ukázalo se, že jde o fretku – a také bylo čím dál zřejmější, že tohle bude pěkný oříšek: zvířátko uvízlo hlavou v otvoru poklopu.

6.9.2016

Pomoc k nabouranému autu přivolal mobil

Praha – Auto si opravdu po nehodě přivolalo pomoc „samo", ale za pomoci jiné technologie, než naznačovaly prvotní informace. Tak lze shrnout úterní zprávu pražských hasičů k pondělní drobné nehodě v libeňské křižovatce ulic Františka Kadlece, Prosecká a Pod Labuťkou, kde se střetly Ford Focus a Škoda Fabia; naštěstí se nikomu nic nestalo. Hasiči v úterý korigovali informaci z pondělka, že šlo o historický mezník v podobě prvního přijetí automatizovaného volání systému e-call, jímž výrobci vybavují některé dražší vozy.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2016

Dvě nehody zkomplikovaly dopravu na Pražském okruhu ve směru k D5

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvě nehody v úterý zkomplikovaly dopravu na Pražském okruhu ve směru k dálnici D5. Na Radotínském mostě se srazilo osobní auto s nákladním, policisté proto načas zcela uzavřeli Cholupický tunel. Zřejmě i v souvislosti s kolonami, které před tunelem vznikly, o něco později havarovala dvě nákladní a jedno osobní auto u Jesenice. Při nehodách byli zraněni dva řidiči, které pražská záchranná služba odvezla do nemocnic. Informovali o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan a mluvčí záchranné služby Dominik Horn a Petra Effenbergerová.

6.9.2016

Po boku lodí skončilo na boku auto

Praha - Tři čtvrtě hodiny zabralo pražským hasičům vyprošťování „ztroskotaného" osobního auta, které u přístaviště na Dvořákově nábřeží spadlo do Vltavy. K bílému volvu, jež na úrovni Nemocnice Na Františku skončilo na boku ve vodě, byli přivoláni v pondělí večer; čtyři minuty před 20. hodinou. Naštěstí se v autě, které havarovalo u sjezdu z náplavky do Vltavy, již nikdo nenacházel – řidič vylezl nezraněný. Nebylo také vidět, že by z vozu unikaly ropné látky nebo jiné provozní kapaliny.

5.9.2016

Návrat z dovolené přinesl exotiku

Praha /VIDEO/ - Nemilé překvapení zažila žena z pražského Chodova, když se v neděli večer vrátila z dovolené.

5.9.2016

Auto si samo přivolalo pomoc. Poprvé!

Praha - Za pár let to možná bude naprostá samozřejmost, v pondělí odpoledne se nicméně jednalo o historický mezník: poprvé se v Praze stalo, že auto po nehodě samo přivolalo pomoc. Došlo k tomu krátce po půl druhé, kdy se v Libni střetla dvě osobní auta ve světelné křižovatce v oblasti poblíž Kundratky. Ford Focus a Škoda Fabia.

5.9.2016

Do vody poslal řidiče alkohol

Praha - Z ohrožení pod vlivem návykové látky podezřívají policisté z Úval na Praze-východ 24letého muže, který na sklonku srpna nezvládl v Šestajovicích řízení octavie. V pondělí o tom informovala policistka Eva Kropáčová. „Krátce po půlnoci vyjel na obrubník při pravém okraji komunikace, následně přejel do protisměru, kde vyjel mimo vozovku, poškodil keře živého plotu a zděné oplocení u přilehlého domu. Před pádem vozidla do uměle vytvořené vodní nádrže mu nezabránilo ani železné zábradlí," přiblížila okolnosti nehody.

3.9.2016

Na Nymbursku se srazil autobus s policejním autem, dva zranění

Nymburk - Mezi Dymokury a Nymburkem se dnes ráno srazil autobus s policejním autem. Dva policisté se při střetu zranili, jeden těžce. Cestující z autobusu vyvázli bez zranění. Příčina nehody se vyšetřuje, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

2.9.2016

Střet autobusů se obešel bez zranění

Praha - Černé dopoledne měly v pátek v Praze autobusy. V kalendáři sice není nešťastná třináctka, ale bouralo jich hned několik. Naštěstí se havárie obešly bez zranění.

31.8.2016

Pád jeřábu na dům šetří policie jako obecné ohrožení

Praha – Nejenom vážné zranění jeřábníka, ale také hmotná škoda vyčíslená prozatím na šest milionů korun. Taková podle slov policistky Evy Kropáčové bilance úterní nehody autojeřábu v osadě Mírovice u Veleně na Praze-východ. Těžký stroj pracující na stavbě čistírny odpadních vod se převrátil, přičemž vztyčené rameno jeřábu zasáhlo rodinný dům v sousedství.

31.8.2016

O prázdninách zemřeli v Praze při dopravních nehodách tři lidé

Praha /TABULKA/ - O letních prázdninách zemřeli v hlavním městě při dopravních nehodách tři lidé. To je o pět méně než loni, před dvěma lety zemřelo sedm lidí. Každá pátá nehoda na tuzemských silnicích o prázdninách se přitom stala v Praze. Vyplývá to ze statisticky dopravních nehod na policejním webu.

29.8.2016

V ČR roste počet nehod při dojíždění do kolony, řada končí smrtí

Praha - V Česku roste počet nehod, které se stanou při dojíždění do stojící kolony, řada z nich přitom končí tragicky. Řidiči by se proto měli plně věnovat řízení za každé situace a především dodržovat bezpečnou vzdálenost, informovali dnes ČTK zástupci Ústředního automotoklubu (ÚAMK). Do českého práva by podle nich měla být zavedena povinnost bezpečné vzdálenosti a její dodržování, podobně jako například v Německu, Rakousku či dalších zemích.

25.8.2016

Na pokus o přeplavání Vltavy v Praze doplatil muž životem

Praha - U Janáčkova nábřeží v Praze se ve čtvrtek v podvečer utopil muž, který se pokoušel přeplavat Vltavu. Potápěčům trvalo několik desítek minut, než bezvládné tělo pod hladinou našli a dostali na břeh. Následné pokusy o resuscitaci však nebyly úspěšné. Oznámil mluvčí pražské policie a záchranné služby.

AKTUALIZOVÁNO
25.8.2016

D1 u Humpolce byla přes hodinu zavřená kvůli nehodě se zraněnými

Humpolec - Dálnice D1 směrem na Prahu byla dnes po poledni více než hodinu neprůjezdná kvůli nehodě na 94. kilometru u Humpolce. Osobní auto tam narazilo do pracovního zařízení, které na dálnici provádělo dopravní značení. Zraněno bylo šest lidí, tři dospělí a tři děti, řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Provoz v jednom jízdním pruhu dálnice byl obnoven ve 13:40, kolona aut v té době měřila zhruba šest kilometrů.

21.8.2016

Hasiči lovili auto, které sjelo do retenční nádrže

Praha /FOTOGALERIE/ - Vyjeli i s přívěsem vezoucím člun, ale potřebný byl hlavně naviják vyprošťovacího automobilu. Tak v sobotu vypadal zásah hasičů z Říčan (jimž vyrazili na pomoc také příslušníci průhonického dobrovolného sboru) u utopeného auta. Rozměrnější vůz značky Volvo v Čestlicích na Praze-východ vyjel mimo vozovku – a skončil uprostřed retenční nádrže. Hasiči byli na místo přivoláni před osmou ranní.

20.8.2016

Příjezd do Prahy po D11 zablokovala smrtelná nehoda

Praha /FOTOGALERIE/ – Práci nejenom pro záchranáře a hasiče, ale bohužel i pro pohřební službu přinesla dopravní nehoda, k níž v sobotu čtvrt hodiny po druhé odpolední došlo na příjezdu do metropole po hradecké dálnici D11.

18.8.2016

Nehoda na Chodově paralyzovala jihovýchod Prahy

Praha - Pěti zraněným lidem pomáhali ve čtvrtek ráno pražští záchranáři po nehodě dodávky, která v oblasti Chodova, na vjezdu do metropole po dálnici D1, najela zezadu do kamionu. Spolujezdec při nárazu vypadl z auta a utrpěl velmi vážná zranění; vrtulník ho přepravil do vojenské nemocnice ve Střešovicích. Zraněni byli i čtyři další lidé, kteří zůstali uvězněni ve vraku dodávky; z nich byl v nejvážnějším stavu řidič, kterého záchranáři odvezli do motolské nemocnice. Šoférovi kamionu se nic nestalo. Právě on byl tím, kdo pět minut po sedmé hodině přivolal pomoc.

17.8.2016

Auto srazil z náspu montážní vlak

Všejany - Přednost je na železničním přejezdu zapotřebí dát jakémukoli blížícímu se kolejovému vozidlu; nejenom osobním nebo nákladním vlakům. Tohle pravidlo bylo ve středu na přejezdu bez závor ve Všejanech na Mladoboleslavsku podpořeno dokonce i světly výstražné signalizace, jejichž blikající červeň dávala na srozuměnou, že vjezd na koleje je zapovězen – přesto však došlo ke střetu pracovního vlaku s osobním automobilem.

16.8.2016

KRIMI MIX: Zraněné lidi hledali hasiči termokamerou

Praha /FOTOGALERIE/ - Termokamera neslouží hasičům jen k vyhledávání skrytých ohnisek při dohašování požárů. Uprostřed noci na úterý ji jednotka z Říčan na Praze-východ využila i při propátrávání okolí dopravní nehody mezi Říčany a Lipany, z níž byly záchranné složky přivolány 68 minut před půlnocí.

15.8.2016

Osvětlí posádka červeného auta smrt chodce pod černým vozem?

Praha - Hledáme svědky, jejichž postřehy by mohly pomoci objasnit okolnosti tragické nehody na dálnici D1, k níž ve směru jízdy na Brno došlo v sobotu 6. srpna odpoledne mezi 19. a 20. kilometrem. S touto výzvou se v pondělí obrátil na veřejnost Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Připomněl tím náraz černého vozu Volkswagen Passat Combi do chodce, který se pohyboval v místech, kde pěší účastníci silničního provozu nemají co pohledávat – na dálničním tělese.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2016

Provoz na D1 v noci zkomplikovala smrtelná dopravní nehoda

Praha - Vážná dopravní nehoda v noci zkomplikovala dopravu na 10. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Při střetu dvou osobních aut zemřel jeden člověk. Řekl to mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Řidiči museli místo nehody několik hodin objíždět přípojným pruhem.

12.8.2016

Vážné riziko pro děti: pití, jídlo, grilování

Praha – Maléry jsou to nejenom velmi bolestivé, traumatizující a někdy s celoživotními následky, ale také jde o hodně smutné případy, které mohou změnit život celým rodinám. Tak lze nahlížet na nehody spojené s popálením nebo opařením dítěte, které bohužel rozhodně nejsou ojedinělé.

9.8.2016

Na Sokolovské se srazilo auto s tramvají, řidič vozu je zraněn

Praha - Na Sokolovské ulici mezi křižovatkou Balabenka a Palmovkou se v úterý krátce po půl desáté srazilo osobní auto s tramvají. Silniční i tramvajový provoz byl v místě nehody asi hodinu zastaven, policie dopravu odkláněla. Řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Podle mluvčího pražské záchranné služby Dominika Horna byl při nehodě zraněn řidič osobního automobilu, s mnohačetnými zraněními skončil ve vinohradské nemocnici. V tramvaji nikdo zraněn nebyl.

8.8.2016

Vrtulník pomáhal motorkáři i sadaři

Praha – Nehody na silnicích i v sadu zaměstnaly v pondělí pražské záchranáře. Ráno zasahovaly pozemní týmy ve Vršovicích, kde u tramvajové zastávky Koh-i-noor srazilo osobní auto 54letého chodce. Utrpěl zhmožděné zranění hlavy, sdělila Deníku Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. „Po akutním ošetření byl převezen do vinohradské nemocnice," konstatovala.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2016

Kvůli nehodě byl uzavřen Komořanský tunel ve směru k D1

Praha - Nehoda osobního a nákladního auta uzavřela v pondělí odpoledne Komořanský tunel na Pražském okruhu. Řidiči jím dočasně neprojedou ve směru k dálnici D1, řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2016

Na D10 shořel autobus, dálnice byla čtyři hodiny neprůjezdná

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) - Na dálnici D10 u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku shořel v noci na dnešek autobus kvůli technické závadě. Uvnitř cestovaly dvě desítky lidí, všem se podařilo včas vystoupit. Nikdo nebyl zraněn, pouze jednu pasažérku převezla záchranná služba do nemocnice s podezřením na psychický šok. Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny neprůjezdná, sdělil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení