VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

8.10.2016

Aby pomohli pacientovi, po dvou týdnech opět vykopli stejné dveře

Praha - Bylo to jako přes kopírák. Těmito slovy Jan Čihák z centrály pražských strážníků zhodnotil zásah hlídky z Prahy 11, která po dvou týdnech opětovně pomáhala 47letému muži z Chodova, kterého doma postihl záchvat provázený silnými křečemi. Bylo to ve čtvrtek v noci, kdy volali sousedé, že muž žijící v Proutěné ulici asi dostal epileptický záchvat.

7.10.2016

Kdo viděl zranění chodkyně Říčanech?

Říčany - Svědky nehody, při níž byla 16. září dopoledne zraněna chodkyně na přechodu v Říčanech na Praze-východ, hledají středočeští policisté z územního odboru Praha-venkov: Jih. V pátek o tom informoval policista Zdeněk Chalupa.

7.10.2016

Upadlé kolo sanitky: byl to snad úmysl?

Praha – Zranění sice nikdo neutrpěl, když v úterý sanitce pražských záchranářů, která krátce po 15. hodině projížděla ulicí V Holešovičkách v Libni, upadlo za jízdy zadní kolo – přesto byl ale sázce lidský život. V pátek to naznačil náměstek ředitele pražských záchranářů Jaroslav Valášek. Uvedl, že k nehodě došlo ve chvíli, kdy sanitní vůz převážel pacienta ve stavu ohrožení života. Ani jemu se nic nestalo – ovšem transport do nemocnice se pozdržel.

7.10.2016

V Újezdu nad Lesy zemřela po střetu s nákladním autem starší žena

Praha - Střet s nákladním automobilem ve Starokolínské ulici v pražské čtvrti Újezd nad Lesy nepřežila v pátek dopoledne starší žena. Informovali o tom mluvčí pražské záchranné služby a policie Matěj Hříbal a Iveta Martínková. Provoz ve Starokolínské ulici je po dobu vyšetřování nehody zastaven, policisté dopravu odklánějí do okolních ulic.

6.10.2016

Seniorku srazil služební vůz policie

Praha - Těžké zranění utrpěla 65letá chodkyně, s níž se ve středu večer střetl na pražském Chodově služební vůz policie. K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl osmou večer v křižovatce ulic Ke Stáčírně a Donovalská. Za jakých okolností se vůz v barvách policie střetl se seniorkou přecházející vozovku, policisté dále zkoumají.

4.10.2016

Dítě běžící za psem těsně minul vlak

Praha - Těžké zranění psa přinesla nehoda na kolejích, která jen taktak neskončila velkou tragédií pro celou rodinu. Stalo se to v neděli ráno – a prvotní zprávy z místa události na pražské Folimance vůbec nezněly dobře: strážníci z Prahy 2 byli přivoláni s tím, že malého chlapce srazil vlak – a dítě zůstalo ležet v kolejišti. Naštěstí byl na místě jen zraněný pes – a dítě v šoku.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2016

Od sobotního večera zemřeli na středočeských silnicích tři lidé

Praha - Od sobotního večera zemřeli na středočeských silnicích při dopravních nehodách dva lidé a další čtyři byli zraněni. V jednom případě nadýchal řidič po havárii 2,09 promile, řekla novinářům policejní mluvčí Michaela Richterová.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2016

V září zemřelo na silnicích zatím 51 lidí, méně než loni

Praha - Během září zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 51 lidí, což je o 28 méně než před rokem a nejméně za září v novodobých statistikách, tedy od roku 1990. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 404 lidských životů, což je o 86 obětí méně než ve stejném období loni, dnes to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

29.9.2016

Muž sražený v pražské Uhříněvsi rychlíkem utrpěl vážná zranění

Praha - Velmi vážná zranění utrpěl třiatřicetiletý muž, kterého ve čtvrtek večer srazil vlak v železniční stanici Praha-Uhříněves. Lékaři uvedli zraněného do umělého spánku a převezli ho na traumacentrum vinohradské nemocnice. Informaci poskytl mluvčí pražských záchranářů Dominik Horn.

27.9.2016

Na lovení člunu z vody byl jeřáb krátký

Praha/FOTOGALERIE/ - Přes čtyři desítky už se od počátku roku překulil počet zásahů potápěčů z hasičské stanice v pražských Modřanech, kteří zasahují u rozmanitých malérů nejenom na území metropole a ve středních Čechách, ale i v přilehlých oblastech sousedních krajů. V úterý byli půl druhé hodiny před polednem přivoláni k Vltavě u Strakonické ulice, kde se do řeky potopil malý sportovní člun.

27.9.2016

Autobus v Praze 4 srazil chlapce, zraněni byli i čtyři cestující

Praha - Autobus městské hromadné dopravy v úterý srazil na náměstí Bratří Synků v Praze 4 zhruba třináctiletého chlapce. Při nehodě byli zraněni i čtyři cestující v autobusu. Záchranná služba všechny zraněné odvezla s lehkými zraněními do nemocnice v Krči a na Karlově náměstí, řekl mluvčí záchranky Matěj Hříbal.

26.9.2016

Špičkové týmy hasičů ukážou v Letňanech vyprošťování

Praha /GALERIE/ - K nákupnímu centru v Letňanech zvou ve čtvrtek veřejnost pražští hasiči. Nelákají k nakupování, ale k pokoukání. Mezi devátou a patnáctou hodinou se část parkoviště stane dějištěm XXII. ročníku Memoriálu JUDr. Františka Kohouta. Soutěže čtyřčlenných družstev ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel (ať už stojících na kolech, nebo ležících na boku, či dokonce na střeše) se zúčastní vítězové krajských klání – tedy ty nejlepší týmy z celé republiky.

25.9.2016

Nejvíce nehod na D1 se během prázdnin odehrálo u Ostředka

Praha - Nejnebezpečnějším úsekem dálnice D1 se během prázdnin stal opravovaný úsek mezi Hvězdonicemi a Ostředkem na Benešovsku. Během července a srpna na něm policisté řešili celkem 25 dopravních nehod včetně jedné s těžkým zraněním. Loni, kdy na stejném místě během léta silničáři provizorně zpevňovali krajnice, se tu stalo deset nehod a v roce 2014, tedy ještě před zahájením prací, pět nehod. Vyplývá to ze statistik ředitelství služby dopravní policie.

25.9.2016

Vrtulník pomáhal motorkáři i posádce auta

Praha - Nejen hasiči z Říčan, jimž vyjely na po moc také jednotky z Úval a Českého Brodu, ale také policisté a zdravotničtí záchranáři zasahovali v sobotu po třetí odpoledne na místě vážného střetu motocyklu s osobním autem u Úval na Praze-východ. Pro těžce zraněného motorkáře, jehož stroj začal po střetu hořet, přiletěl vrtulník. Muž byl při vědomí, opakovaně ale omdléval. Okolnosti události zůstávají v šetření. Prvotní poznatky napovídají, že rychle jedoucí motocykl narazil do otáčejícího se auta, když jeho řidič na situaci již nestačil reagovat.

23.9.2016

Havárie zablokovala cestu z Kladna do Prahy

Praha - Střet dvou aut zablokoval v pátek časně ráno příjezd do metropole po dálnici D7 od Kladna a Slaného. Dva osobní vozy se 20 minut po páté hodině srazily na kilometru 3,4; v jediném pruhu v místě zúžená u letiště. Policisté museli řídit dopravu protisměrem. Vytvořily se dlouhé kolony spojené s čekáním v řádu desítek minut. Ucpaná dálnice zůstávala i v hlavní ranní dopravní špičce.

22.9.2016

Kdo viděl nehodu na přechodu?

Praha - Svědky nehody na zebře v Říčanech, kde před týdnem zranilo auto ženu kráčející po přechodu na zelenou, hledají policisté z Prahy-východ. Ve čtvrtek o tom informovala policistka Monika Schindlová. Ke střetu v Černokostelecké ulici podle jejích slov došlo v pátek 16. září v půl jedenácté dopoledne.

21.9.2016

Kdo zná okolnosti vážné havárie?

Praha - Svědky dopravní nehody, po níž v sobotu skončili v nemocnici s vážnými zraněními dva 67letí senioři, hledají pražští policisté. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z policejního ředitelství.

21.9.2016

D1 byla kvůli nehodě před Prahou uzavřena, jedna žena zemřela

Praha - Při nehodě na 14. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu dnes zemřela mladá žena, srazilo se tam osobní a nákladní auto. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové byl na místě i další zraněný. Dálnice byla ve směru na Prahu byla odpoledne asi dvě a půl hodiny uzavřena, policie odkláněla dopravu na exitu 21 na Mirošovice.

20.9.2016

U Všenor rychlík zranil člověka, nehoda zastavila vlaky na Beroun

Všenory u Prahy - Poblíž Všenor u Prahy v úterý večer rychlík srazil a zranil muže. Záchranářský vrtulník zraněného přepravil do nemocnice. Informoval o tom mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Nehoda podle webu Českých drah na téměř hodinu zastavila vlaky na hlavní trati mezi Prahou a Berounem.

19.9.2016

Ke zraněnému musela pomoc po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ – Sešplhat po žebříku dolů a stejný žebřík pak použít jako transportní plošinu pro přepravní vanu s pacientem museli pražští hasiči i zdravotničtí záchranáři, kteří na počátku víkendu pomáhali zraněnému dělníkovi. O ne zcela tuctovém zásahu informovala v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Při střetu policejního a osobního auta bylo zraněno pět osob

Praha - Střet policejního a osobního auta v pražských Holešovicích si dnes časně ráno vyžádal pět zraněných. Tři policisté, dva muži a jedna žena, byli s vážnými zraněními převezeni do Ústřední vojenské nemocnice. Zranění dvou žen z osobního vozu jsou lehká, záchranáři je převezli na traumacentrum nemocnice Motol. Informovali o tom  mluvčí policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

19.9.2016

Od severovýchodu i severu byla Praha nedobytná

Praha – Bez zranění se v pondělí ráno naštěstí obešla nehoda kamionu a tří osobních aut, která však ochromila dopravu na Štěrboholské spojce ve směru do centra Prahy. Čtyři vozidla se střetla pět minut po půl šesté na nájezdu z Pražského okruhu u Dolních Počernic. Následkem se staly desítky minut čekání ve směru od hradecké dálnice i od Černého Mostu. Jen o pár set metrů dál, na úrovni Nové Dubče se o pět minut později navíc srazila dvě vozidla i přímo na Štěrboholské spojce.

18.9.2016

Střet tří aut přibrzdil Jižní spojku

Praha - Bez zásahu zdravotnických záchranářů se v neděli neobešla ranní nehoda, která přinesla komplikace ve směru jízdy na Prahu 9. Za lanovým mostem se pět minut před osmou střetla tři osobní auta.

16.9.2016

Dvě nehody zastavily provoz na D1 na Benešovsku

Praha - Dvě nehody zastavily v pátek večer provoz na dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Prahu. Před omezením na 29. kilometru se srazily celkem čtyři auta, podle dostupných informací se nehody obešly bez zranění. Policisté na nezbytně nutnou dobu uzavřeli dálnici mezi exitem Hvězdonice a Mirošovice, informovalo Národní dopravní informační centrum.

AKTUALIZUJEME
16.9.2016

Nehoda v Lochovicích zastavila vlaky mezi Prahou a Budějovicemi

Praha - Na železničním přejezdu v Lochovicích na Berounsku se v pátek odpoledne střetlo auto s vlakem. Nehoda se obešla bez zranění, provoz na hlavní trati Praha-České Budějovice byl zastaven, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

AKTUALIZOVÁNO
16.9.2016

Trať Praha-Benešov dnes stála dvě hodiny, vlak projel návěstidlem

Čerčany (Benešovsko) - Provoz vlaků v železničním koridoru mezi Prahou a Benešovem byl dnes ráno zhruba na dvě hodiny zastaven. Vlak společnosti Arriva, která tudy od letošního února jezdí, projel ve stanici Čerčany návěstidlem zakazujícím jízdu. Nikdo nebyl zraněn, škoda na zničené výhybce byla vyčíslena na 200.000 korun, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přes Čerčany vede trať pro příměstské vlaky, ale také rychlíky Českých drah na jih Čech. Některé vlaky musely být odřeknuty.

16.9.2016

Autu na srázu hrozil pád do Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ – V pořádku jsou řidička i vůz; vše dobře dopadlo. To mohli konstatovat pražští hasiči, kteří na Podolském nábřeží zaznamenali příběh se šťastným koncem. Ve čtvrtek si je tři minuty po třetí odpoledne přivolala na pomoc řidička volva, která se dostala do potíží: když se svým autem couvala na úzké silnici, sjela z prudkého srázu. To telefonu říkala, že se bojí vystoupit – a hrozí, že skončí ve Vltavě.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2016

Převrácený kamion uzavřel za Prahou dálnici D11 směrem na Hradec

Jirny (u Prahy) - Dálnice D11 je ve směru na Hradec Králové na osmém kilometru uzavřena. V místě se po páté hodině ranní převrátil kamion, který blokuje všechny jízdní pruhy. Podle informací Národního dopravního informačního centra nebyl nikdo zraněn. Nehoda se stala za sjezdem na Jirny. Podle odhadu dálniční policie bude dálnice uzavřena minimálně do 07:00.

12.9.2016

Napilno měly sanitky i vrtulník

Praha – Smutně rušný víkend měli pražští záchranáři. Vyplývá to z informací, které záchranná služba zveřejnila v pondělí, podle nichž výjezdové skupiny zasahovaly u 609 událostí. Stav 32 pacientů byl natolik vážný, že vyžadoval předání na jednotky intenzivní péče nebo ARO.

11.9.2016

Na Kolínsku havaroval autobus, tři lidé jsou těžce zraněni a deset lehce

Doubravčany – U Doubravčan na Kolínsku dnes odpoledne havaroval autobus. Podle prvotních informací byli tři lidé těžce zraněni a dalších deset lehce, řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení