VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Za kolaps dopravy mohl sníh i porouchaný kamion

Praha - Překvapivě nikoli s ohlášeným sněžením, ale s poruchou souvisel ve čtvrtek ráno kolaps dopravy na Pražském okruhu. Část této dálnice D0 zůstala ve směru jízdy od letiště k D1 neprůjezdní poté, co byly uzavřeny klíčové tunely. V místě omezení průjezdu v Komořanském tunelu, na dálničním kilometru 7,3, uvízl po šesté hodině porouchaný kamion – přesně v tom vůbec nejhorším místě, kde k závadě mohlo dojít – a na vzniklou situaci reagovalo dohledové centrum i uzavřením tunelu Lochkov. Obnovit průjezd se podařilo po osmé hodině, kdy byla překážející souprava odtažena; po dvou hodinách se tak kolony začaly rozjíždět. Jen ale velmi pomalu.

1.1.2017

Nehody na přejezdech: Loni zemřelo 45 lidí

Praha - Loni stoupl počet obětí nehod na železničních přejezdech v Česku oproti roku 2015 o více než 40 procent na 45 zemřelých, sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přibylo hlavně úmrtí chodců, a to na dvojnásobek. Přitom množství samotných střetů na přejezdech sice také vzrostlo, ale pouze o šest procent, a počet zraněných naopak meziročně o téměř polovinu klesl. Při všech nehodách na drahách loni zahynulo 245 lidí, o tři méně než v roce 2015.

AKTUALIZOVÁNO
31.12.2016

Při nehodách zemřelo letos zatím 556 lidí, nejméně od roku 1961

Praha - Při dopravních nehodách letos v Česku podle předběžných policejních údajů dosud zemřelo 556 lidí. Pokud se tato čísla potvrdí, bude to nejméně obětí dopravních nehod od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku. Novinářům to v sobotu řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Dosud nejméně osob zemřelo na silnicích v roce 2013, konkrétně 583.

31.12.2016

Mord na Žižkově? Ne, sebevražda, říká policie

Praha - Roku 2017 se nedožila 38letá žena ze Žižkova, k níž byli v pátek po sedmé večer přivoláni pražští záchranáři. Navzdory velkému úsilí ji neměli šanci zachránit; pacientka utrpěla smrtelná zranění.

29.12.2016

Vlak v pražské Uhříněvsi srazil a usmrtil chodce

Praha - Osobní vlak v pražské Uhříněvsi dnes dopoledne srazil a usmrtil chodce. Stalo se to v místě, kam veřejnost nesmí. Kvůli nehodě byl omezen provoz mezi Uhříněvsí a Benešovem. Některé spoje, včetně několika rychlíků, nabraly zpoždění a část osobních spojů byla odřeknuta. Vyplývá to z informací Drážní inspekce a Českých drah.

26.12.2016

Návrat z Vánoc od Kolína zkomplikovala nehoda na přejezdu

Úvaly - Zřejmě jen s lehkými zraněními vyvázl v pondělí muž, kterého na železničním přejezdu v Úvalech na Praze-východ v osm hodin večer srazil rychlík Pendolino mířící do hlavního města z Ostravy. Pacienta, který po střetu zůstal při vědomí, se ujali záchranáři.

26.12.2016

Cestu do Motola sanitce prořezávali hasiči

Praha/FOTOGALERIE/ - Poklid sváteční atmosféry na Štědrý den v Praze narušovaly především dopravní nehody. Zřejmě nezávažnější bouračkou – jejíž následky nakonec nebyly tak hrozné, jak naznačovaly prvotní zprávy – se stala nehoda, k níž došlo čtvrt hodiny před šestou večer v Běchovicích. Na Českobrodské ulici narazil řidič felicie do sloupu se semaforem. Zraněného šoféra, kterého bylo třeba vyprostit, i jeho spolujezdkyni odvezli záchranáři do vinohradské nemocnice. O zničený semafor se postarali montéři společnosti Eltodo.

25.12.2016

Řidič bourající na Štědrý den napadl policisty

Praha – Vcelku byl klid – ve srovnání s loňskem tedy určitě. Tak v neděli strnuli středočeští hasiči svůj pohled na průběh Štědrého dne. Na rozdíl od minulých Vánoc nemuseli zasahovat u vážnějších požárů – byť bez hašení ohňů se ani letošní Štědrý den neobešel.

AKTUALIZOVÁNO
23.12.2016

Kolaps na ledě se na dálnici D1 vrátil. Ani ne po týdnu

Praha - Zásadní komplikace na zledovatělých komunikacích potrápily v pátek řidiče od noci i přes celé dopoledne. V Praze i v jejím bezprostředním okolí to klouzalo opravdu hodně a na zledovatělém povrchu vozovek se stala i řada nehod – většinou se jednalo o střety dvou osobních aut končící jen pomačkanými plechy. Nejhorší to ovšem bylo na výjezdu z metropole po dálnici D1.

22.12.2016

Povolil někdo kola sanitek? Policisté to nezjistili

Praha – Proč se sanitkám pražských záchranářů uvolňovala kola? To zůstává nezodpovězenou otázkou. Záchranář vlastním šetřením příčinu neodhalili – a také policisté, kteří se zabývali nehodou v Libni z 5. října (tehdy v ulici V Holešovičkách za jízdy odpadlo levé zadní kolo vozu převážejícího pacienta ve vážném zdravotním stavu a poškodilo dvě auta jedoucí s protisměru) případ uzavřeli s tím, že úmyslné poškozování sanitek nebylo prokázáno.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2016

Požár kamionu uzavřel v Praze nájezd na D11, zřejmě poškodil most

Praha - Požár kamionu převážejícího osobní auta likvidovali ve čtvrtek časně ráno pražští hasiči u Černého Mostu. Na nájezdu na dálnici D11 souprava vzplála krátce před čtvrtou ranní.

18.12.2016

Chodce srazily auto i vlaky

Praha – Černou sobotu měli chodci v Praze a okolí. Časně ráno zemřel v centru metropole muž, kterého srazilo osobní auto u Nemocnice Na Františku; v místě vyústění Kozí ulice na Dvořákovo nábřeží.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2016

Nehoda dvou aut před Prahou uzavřela D10 ve směru z Liberce

Praha - Provoz na dálnici D10 ve směru z Liberce blokovala před Prahou více než dvě hodiny nehoda dvou osobních aut na čtvrtém kilometru. Policie dopravu odkláněla do Horních Počernic. Řidičky obou vozidel utrpěly lehká zranění, byly převezeny do vinohradské nemocnice. Novinářům to řekli mluvčí pražské policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2016

Při bouračkách na ledovce zemřeli dva lidé

Praha/FOTOGALERIE/-  Horší komplikace, než si dokázali představit i pesimisté, přinášely od nedělního časného rána namrzající srážky. Ledovka ohlášená meteorology předem (a silničáři ji tedy očekávali) udeřila nebývalou silou – a zle potrápila řidiče v okolí Prahy. Především na Pražském okruhu, na Praze-východ i západ – zde zvláště v oblastech na jih od hlavního města – a dále na Benešovsku, Příbramsku, Berounsku, Kladensku a Rakovnicku. Nehody na dálnici D1 nepřežili dva lidé; další osoby utrpěly zranění.

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2016

KRIMI MIX: Nehoda zastavila provoz ve Zlíchovském tunelu

Praha - Omezení provozu v oblasti Zlíchovského tunelu, které se protáhlo ještě na celé nedělní dopoledne, si vyžádala dopravní nehoda osobního auta mířícího Dobříšskou ulicí směrem od centra k Barrandovskému mostu, jež dvacet minut před druhou hodinou v noci narazilo do svodidel. Tunel pak musel být kvůli výpadku elektrického proudu obousměrně uzavřen – jak ve směru od Radlické ulice (a tunelu Mrázovka), tak ve směru od Barrandovského mostu do centra. Při nárazu totiž automobil zničil rozvaděč, což se neobešlo bez rozsáhlejších o­prav. 

AKTUALIZOVÁNO
4.12.2016

Nehody na ledu uzavřely dálnici

Praha – Zledovatělý povrch vozovky, mnohdy ještě v kombinaci se sněhovým popraškem, potrápil v neděli večer řidiče na řadě míst v Praze i v blízkém okolí metropole. S tím, že ho kluzké vozovky překvapily, se Deníku svěřil řidič Jiří Novotný, který v půl osmé dorazil domů na krčské sídliště z Berouna. „Nečekané," konstatoval s tím, že když vyjížděl, nic nenasvědčovalo tomu, co všechno na pouhých čtyřech desítkách kilometrů zažije.

3.12.2016

Hledaný muž převrátil auto do bazénu

Praha - Netradiční okolnosti pomohly policistům z Prahy-západ k zadržení muže figurujícího v celostátním pátrání. Dopadli ho v pátek večer po dopravní nehodě, před níž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policistům nadýchal hodnotu přesahující jedno promile, takže je podezřelý ze spáchání trestného činu; z ohrožení pod vlivem návykové látky.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2016

Při střetu na dálnici se zranilo pět lidí

Praha - Pěti lidem, z nichž čtyři utrpěli vážnější zranění, museli v sobotu odpoledne pomáhat zdravotničtí záchranáři poté, co se dvacet minut po třetí hodině stala vážná dopravní nehoda na Praze-západ. Na kilometru 19,5 dálnice D4 ve směru jízdy od Prahy na Příbram narazilo osobní auto do nákladního. Vedle pozemních záchranářských týmů byl přivolán i vrtulník s lékařskou posádkou.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2016

Mladíka tramvaj vážně zranila

Praha – S vážným zraněním převáželi pražští záchranáři do Thomayerovy nemocnice 16letého chodce, kterého na Zahradním Městě v pátek ráno srazila tramvaj. Nehoda, k níž ve frekventované Švehlově ulici u zastávky Sídliště Zahradní Město došlo v půl osmé, si vyžádala omezení provozu tramvají; soupravy s čísly 22 a 26 v úseku mezi zastávkami Obchodní centrum Hostivař a Sídliště Zahradní Město nejezdily to 7,54.

1.12.2016

Auto po střetu skončilo na střeše

Dolní Břežany - Fabia se převrátila na střechu, superb zůstal u pravého okraje komunikace otočený do protisměru – a řidiči obou škodovek utrpěli zranění, s nimiž je záchranáři odváželi do nemocnice. Takové jsou následky dopravní nehody, k níž ve středu došlo u Dolních Břežan na Praze-západ.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2016

KRIMI MIX: Havárie vody zaměstnala i hasiče

Praha /FOTOGALERIE/ -  Velká svým rozsahem sice pondělní havárie vody pod Sokolskou ulicí v centru metropole nebyla – věděla o ní ovšem celá Praha vzhledem k tomu, že až do úterka museli policisté omezit provoz na magistrále. Uzavírku se naštěstí v úterý po poledni podařilo odstranit zčásti – a večer pak dopravu v místě oprav obnovit v plném rozsahu.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

Provoz na magistrále se po havárii vody vrací k normálu

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva sliby byly splněny – a už v té chvíli, krátce po úterním poledni, bylo patrné, že i k naplnění třetího dojde dřív, než naznačovaly původní předpoklady. Provoz na pražské magistrále se po pondělní havárii vody v Sokolské ulici v centru metropole podařilo obnovit.

29.11.2016

Dálnice zablokovaly nehody kolosů

Praha – Kamion, který se převrátil po šesté ranní u Černého Mostu, omezil v úterý řidiče přijíždějící do Prahy po mladoboleslavské dálnice D10. Střet nákladní soupravy s osobním autem, k němuž došlo v Novopacké ulici, si vyžádal uzavření spojnice D10 a Pražského okruhu D0. Na objízdné trase přes Satalice se vytvořila citelná kolona, auta ale zacpala i další komunikace v širší oblasti – jak přímo v metropoli, tak na Praze-východ. Okolnosti nehody, která byla původně ohlášena jako střet nákladního auta s osobním, a to dokonce i s potřebou vyprošťování, zůstávají v šetření policie.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

Po uzavírce Sokolské v Praze se opět tvoří kolony na magistrále

Praha - Kvůli uzavírce pražské Sokolské ulice po pondělní havárii vody se v úterý opět tvoří kolony na magistrále. Pražská magistrála je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze a důležitou spojnicí severní a jižní části města mezi dálnicemi D8 a D1 přes centrum. Sokolská má být částečně otevřena v úterý kolem poledne a zcela zprovozněna vpodvečer. Objížďka místa havárie na křižovatce Sokolské a Ječné vede přes Legerovu ulici.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Muže, kterého v pondělí na D4 srazilo auto, pronásledovala policie

Praha - Muž, který zemřel v pondělí dopoledne po srážce autem na 16,5 kilometru D4 ve směru na Prahu, byl podezřelý z násilného trestného činu. Policisté ho pronásledovali a nehoda se stala v okamžiku, kdy před nimi prchal přes dálnici. V pondělí to řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dvě a půl hodiny uzavřena. Provoz byl obnoven v poledne.

28.11.2016

Dálnici D4 zastavila na dvě a půl hodiny srážka auta s chodcem

Mníšek pod Brdy - Dálnici D4 na 16,5. kilometru ve směru na Prahu, nedaleko Mníšku pod Brdy, zastavila v pondělí dopoledne na dvě a půl hodiny nehoda, při níž osobní vůz srazil chodce. Muž, který přebíhal dálnici, na místě zemřel. Dálnice byla uzavřena do 12.00. V pondělí to řekl mluvčí policie Jakub Vinčálek.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Menší porucha na špatném místě. Prasklá voda znehybnila Prahu

Praha - Do centra metropole raději autem nejezděte. To je výzva, s níž se v pondělí nečekaně obrátil obyvatele Prahy i její návštěvníky magistrát hlavního města. A platí stále – ovšem už by to nemělo trvat dlouho…

25.11.2016

Zeď spadla během týdne dvakrát, práci měli i záchranáři

Praha/FOTOGALERIE/- Zranění, která se naštěstí zdají být jen lehčího charakteru, utrpěl v pátek večer muž, na kterého se v Kolovratech na okraji metropole zřítila část nestabilní opěrné zdi. Do ulice Do Lipan mu v půl sedmé vyjeli na pomoc hasiči i zdravotničtí záchranáři z Prahy i Středočeského kraje. Událostí se zabývá policie, místo detailně prozkoumá statik.

25.11.2016

Ozve se svědek, který viděl sražení chodkyně?

Praha - S žádostí pomoc se v pátek obrátili na veřejnost policisté z Prahy-venkov: Jih. Hledají svědka nehody; zatím neznámého muže, který 16. září dopoledne šel v Říčanech po přechodu v křižovatce ulic Černokostelecká a Smiřických, kde provoz řídily semafory – a přímo před jeho očima dodávka značky Renault s nákladem dřeva naloženého na valníkové korbě zachytila zrcátkem chodkyni.

AKTUALIZOVÁNO
25.11.2016

Děti tramvaj nepřetlačily. Lepší tedy je jí uhnout

Praha /FOTOGALERIE/ - Babička; moje babička. Tahle slova až překvapivě často slyšel Deník z dětských úst v tramvaji, která nikam nejela. Pomyslně zastavila v zastávce Bezpečná. Od úterka do pátku do ní zvala pražská policie třídy z vybraných škol v blízkosti tramvajových obratišť, aby si preventisté s žáky popovídali o bezpečném chování v silničním provozu. Ano, přímo v tramvaji; vždyť byla řeč hlavně o tom, jak právě tramvaje jsou chodcům nebezpečné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení