VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

21.8.2017

KRIMI MIX: V Kbelské ulici se srazily kamiony. Doprava v místě kolabovala

Praha - Krátce před desátou hodinou došlo v ulici Kbelská v Letňanech k hromadné nehodě kamionů a osobního vozu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Oba pruhy byly neprůjezdné a řidiči stáli v kolonách.  Provoz byl obnoven krátce po čtvrté hodině. 

16.8.2017

Nehoda na výhybce zastavila provoz na turnovské trati

Praha – Na celé dopoledne zkomplikovala ve středu ráno dopravu v železniční stanici Praha-Čakovice nehoda osobního motorového vlaku vezoucího cestující z pražských Vršovic do Všetat. Šest minut po sedmé hodině vykolejil na výhybce jeden podvozek.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2017

Dálnice D1 kompletně stojí, v omezení u Ostředka hoří kamion

Ostředek - Velké komplikace při cestě po dálnici D1 prožívají řidiči kvůli požáru maďarského kamionu s melouny v omezení u Ostředka na 37 kilometru. Komunikace je zcela neprůjezdná a to v obou směrech, přesto, že hořící kamion jel ve směru k hlavnímu českému městu.

11.8.2017

Zaparkované auto poničil spadlý strom

Praha – Ničivé bouřky, které v pátek ráno škodily na východě republiky, se sice hlavnímu městu vyhnuly, přesto však pražští hasiči v deštivém počasí nezůstali bez práce. Po ránu zasahovali na Vinohradech. Přivoláni byli do Šafaříkovy ulice, kde ve vnitrobloku domu spadl strom na zaparkované auto.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2017

Nehoda tří aut zatarasila příjezd do Prahy od Berouna

Praha – Nasazení záchranářů (ale také posttraumatickou psychologickou pomoc poskytovanou hasiči na místě jedné účastnici nehody) si v neděli odpoledne vyžádala havárie, která zkomplikovala příjezd do metropole od Plzně a Berouna po dálnici D5. Na 11. kilometru se tři hodiny po poledni srazily dodávka a dvě osobní auta. Dva lidi odváželi záchranáři do nemocnice, jeden z pacientů utrpěl těžké zranění.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2017

Nehoda nevypadala nijak zle, řidič ale na místě zemřel

Praha – Život 61letého řidiče si vyžádala dopravní nehoda, k níž v sobotu večer došlo těsně za hranicí hlavního města. Volkswagen Passat mířící směrem k pražské Vinoři havaroval u obce Jenštejn na Praze-východ. V levotočivé zatáčce šofér vyjel vpravo mimo komunikaci.

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2017

Na Lhotce bourala tři policejní auta: jedenáct zraněných!

Praha – Havárie služebního vozu v barvách policie vždy přitahuje pozornost zvědavců – a nouze o uštěpačné poznámky nebývá jak mezi přihlížejícími, tak následně mezi diskutéry na internetu. A to i za situací, kdy bouračka vyhlíží vážně. Hotové žně přitom měli ve čtvrtek škodolibí posměváčkové u krčského sídliště. Poblíž Policejní akademie ČR na Lhotce, kde sídlí i speciální pořádková jednotka pražské policie podílející se na bezpečnostních opatřeních spojených s večerním fotbalovým utkáním na Letné, bourali hodinu před polednem policisté a policisté – a policisté.

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2017

Záchranáři hlásí desítku otrav oxidem uhelnatým

Praha – Koupelnové karmy mohou nosit smrt. Před nebezpečím, které v horkých dnech mohou představovat plynové ohřívače vody, jejichž spalinové cesty jsou rozpálené sluncem a zplodiny hoření plynu se mohou dostat do místnosti, varovali v úterý večer pražští záchranáři. Během 24 hodin pomáhali hned šesti lidem s příznaky otravy oxidem uhelnatým. A nebyl to konec! Během noci na středu se počet případů vyšplhal na desítku, když přibyly další čtyři.

1.8.2017

V červenci bylo nejméně silničních nehod od začátku 90. let

V červenci zemřelo při nehodách na českých silnicích 46 lidí. Je to nejpříznivější červencová bilance v novodobé historii. Oproti loňskému červenci klesl počet obětí o 14. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden. Oznámil to dnes ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

31.7.2017

Zátaras, který zastavil motorku v tunelu, zůstává předmětem prošetřování

Praha - Nebylo by lepší motorkáře, který divoce ujíždí policistům, raději nechat být, než riskovat vážný malér při honičce? Ne, tenhle nápad neobstojí. Když jezdec na motorce ujíždí policejní hlídce, není to v pořádku – je ale nutné riskovat při stíhající jízdě jeho život? Radek Kahovec, který se sám označil za „motocyklistu, ale ne motorkáře“, reagoval touto otázkou na informace Deníku o dvojím ujíždění jezdců na motorkách, které v rozmezí necelého týdne skončily vážnou nehodou. „Když se někdo chce vyhnout kontrole, protože si vyjel bez řidičáku, nemá přece smysl rozpoutat honičku, při které se může zabít,“ míní Kahovec.

27.7.2017

Řidič, který v noci boural, měl notně upito

Brandýs nad Labem – Dvě zaparkovaná auta naboural v pondělí před čtvrtou ranní – a od úterka čelí stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky. To policistka Eva Hašlová ve čtvrtek uvedla k 25letému řidiči Škody Octavia, který havaroval v ulici Komenského v Brandýse nad Labem.

26.7.2017

Dva kamiony po nehodách hořely téměř na stejném místě

Praha – Hned dva dopravní kolapsy kvůli haváriím kamionů, které po nehodách začaly hořet, zažívala ve středu oblast křížení Jižní spojky a Švehlovy ulice. Už v ranní dopravní špičce bránila provozu bouračka, k níž došlo před půl sedmou, kdy nákladní souprava mířící po Jižní spojce od Štěrbohol k Barrandovskému mostu navzdory svodidlům vyjela vpravo mimo komunikaci a převrátila se na pravý bok. 

AKTUALIZOVÁNO
26.7.2017

Po havárii kamionu zatarasila Jižní spojku ohnivá bariéra

Praha – Kolaps dopravy na Jižní spojce ve směru jízdy od Štěrbohol k Barrandovskému mostu přinesla ve středu ráno havárie kamionu, který před půl sedmou prorazil svodidla za čerpací stanicí pohonných hmot poblíž sjezdu na Strašnice. V místě na úrovni ulice Nad Elektrárnou, kde se souprava při nehodě převrátila na bok a začala hořet, zůstala Jižní spojka na půl hodiny zcela neprůjezdná. Teprve likvidaci požáru uvolnili policisté alespoň jeden jízdní pruh.

23.7.2017

Vytáhnout auto z příkopu musela speciální ruka

Praha – Několik hodin zůstal v neděli neprůjezdný jeden jízdní pruh v ulici K Říčanům v Kolovratech na jihovýchodním okraji metropole, kde po desáté dopoledne havarovalo osobní auto. 

13.7.2017

Po nehodě bojovali hasiči s ohněm i s uniklou naftou

Praha – Řidič dodávky, který utrpěl psychický otřes, ale zůstal nezraněn, měl velké štěstí, že ho po dopravní nehodě vytáhl z kabiny pohotový svědek. Přední část auta totiž záhy začala hořet – a plameny se rychle vzmáhaly. Tak se v noci na čtvrtek vyvinula bouračka v Černokostelecké ulici v Říčanech na Praze-východ, kde čtvrt hodiny po třetí narazila dodávka do betonového ostrůvku uprostřed silnice. Místo nehody pak zůstávalo neprůjezdné ještě v ranní dopravní špičce.

AKTUALIZOVÁNO
12.7.2017

U nehody policejního vozu zasahovali i záchranáři

Praha – Se značnou pozorností se v úterý večer stala na pohled nevelká nehoda na Rašínově nábřeží u Palackého náměstí, kde figurovalo služební vozidlo v barvách policie. 

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2017

Blikající sanitka bourala. Bylo použití majáků oprávněné?

Praha /VIDEO/ – Byl nějaký důvod k tomu, aby převozová sanitka soukromé společnosti bez pacienta vjela s rozsvícenými majáky do křižovatky na červenou? To je jedna z klíčových otázek, na něž hledají odpovědi dopravní policisté, kteří od úterního dopoledne prošetřují okolnosti havárie v křižovatce ulic Černokostelecká a Průmyslová. Tam před devátou hodinou zůstala sanitka po střetu s fabií ležet na levém boku.

9.7.2017

KRIMI MIX: Auto najelo na svodidla, elektrickou kapličku a do zábradlí

Praha – Opatrně museli postupovat hasiči, kteří byli v neděli v půl deváté dopoledne přivoláni na Zbraslav k nehodě na okraji Lahovického mostu. V blízkosti havarovaného Range Roveru trčely elektrické dráty, a tak přizvali na pomoc i enegetiky. Auto totiž přejelo betonová svodidla, pobořilo elektrické zařízení – a zastavilo se až o zábradlí mostu.

5.7.2017

Průjezd vlaků kolem Uhříněvsi omezila tragédie na kolejích

Praha – Omezení provozu na benešovské železniční trati si ve středu mezi 15.55 a 19. hodinou vyžádala tragédie, k níž došlo na kolejích na úrovni Uhříněvsi. Po střetu s projíždějícím vlakem na místě zemřela žena, která utrpěla zraněn í neslučitelná se životem. Událost si vyžádala opatření v železniční dopravě v úseku mezi stanicemi Praha-Uhříněves a Říčany.

5.7.2017

Srážka pěti aut omezila průjezd na Pražském okruhu

Praha – Hromadná nehoda zkomplikovala ve středu dopoledne jízdu po Pražském okruhu ve směru jízdy na Satalice. Půl druhé hodiny před polednem se na úrovni Dolních Počernic, na 62. kilometru dálnice D0, srazilo pět osobních aut, načež zůstaly neprůjezdné dva jízdní pruhy.

3.7.2017

Při nehodě historického letadla se nikomu nic nestalo

Praha – Naštěstí se nikomu nic stalo a ani hmotné škody nepůsobí zrovna dramaticky – přesto však při pohledu na ně srdce zabolí. Tak lze shrnout následky pádu malého letadla, které se zřítilo v neděli večer v Cholupicích. Těsně před desátou totiž u Podchýšské ulice havaroval letoun, který patří k unikátům: historický stroj značky Praga z roku 1947, který prý na celém světě existuje v pouhých třech exemplářích. Už proto nebude vyčíslení škody jednoduché.

2.7.2017

První prázdninový víkend včetně pátku má 8 obětí dopravních nehod

Praha - Od pátku zemřelo při nehodách na českých silnicích zatím osm lidí. První prázdninový víkend včetně pátku si tak vyžádal o dvě oběti méně než loni. Na dotaz to v neděli uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Ještě do nedělního poledne to vypadalo, že statistiky budou ještě příznivější. Kolem 13.30 se ale u Vnorov na Hodonínsku střetly čelně dva osobní vozy. Nehodu nepřežily čtyři starší lidé a jednu ženu s mnohočetným poraněným transportoval vrtulník do nemocnice.

1.7.2017

Odjezd na prázdniny zkomplikovaly kolony. V pátek i v sobotu

Praha - Bez vysloveně dramatických momentů se obešly první hodiny odjezdu Pražanů na prázdniny – což v minulých letech provázely komplikace. V pátek odpoledne i večer a v sobotu po ránu se situace na silnicích výrazněji nelišila od počátku běžného víkendu – a to navzdory velmi silnému provozu, na který ve zvýšené míře dohlíželi policisté. Nemilému a citelnému zdržení v kolonách se ale motoristé nevyhnuli.

29.6.2017

Ženu blesk zasáhl přímo na ulici

Praha – Bouřka místy provázená i krupobitím, která se ve středu odpoledne prohnala hlavním městem a dala o sobě vědět hlavně na severovýchodě metropole, hasičům příliš práce nepřinesla.

27.6.2017

Chraňte své děti plachtou na bazénu, radí záchranáři

Praha – Tragické osudy dětí mění životy celých rodin – a rok co rok je to stejné: pražští záchranáři se setkávají hned s několika závažnými maléry, které souvisejí s nedostatečně zabezpečenými bazény či zahradními jezírky.

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2017

V sobotu na silnicích zemřelo devět lidí, letos zatím nejvíc

Praha - Sobotní dopravní nehody si vyžádaly devět lidských životů, což je letos dosud nejvíce v jednom dni. Umírali při nich lidé v autech, motocyklisté, chodci i cyklisté. Dosud byl nejtragičtějším dnem na českých silnicích pátek 16. června, kdy zemřelo šest lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Červen je tak se 49 mrtvými nejtragičtějším měsícem roku.

23.6.2017

KRIMI MIX: Havárie kamionu zatarasila Pražský okruh

Praha – Noční nehoda kamionu se obešla bez zranění, ale Pražský okruh zůstal ve směru jízdy k letišti dvě hodiny uzavřený. Takové byly následky nehody, k níž došlo v pátek půl hodiny po půlnoci na 19. dálničním kilometru.

20.6.2017

Při nehodě sanitky se zranili dva lidé

Praha – Dvě zranění si vyžádala nehoda sanitky záchranné služby převážející pacientku, k níž došlo v úterý ráno v Horních Počernicích. „V půl sedmé se střetl sanitní vůz s osobním autem," řekla Deníku Jana Poštová z centrály Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. V osobním autě byl zraněn řidič, jenž utrpěl pohmožděniny krku; v sanitce, kterou náraz ještě odmrštil na dům, měl pohmožděniny hrudníku a břicha jeden ze záchranářů.

19.6.2017

Dostat řidiče z vraku auta trvalo tři čtvrtě hodiny

Praha – Mimořádně náročným úkolem, s nímž se v neděli museli vyrovnat říčanští hasiči (jimž vyjeli na pomoc i příslušníci dobrovolného sboru ze Senohrab), bylo vyprošťování řidiče z auta, které havarovalo na silnici mezi Ondřejovem a Mnichovicemi na Praze-východ.

18.6.2017

Na dálnici nedaleko Kladna shořel autobus

Kladensko, Praha/VIDEO/ - Na dálnici D7 na Kladensku na úrovni obce Brandýsek začal v neděli odpoledne hořet autobus plný lidí. Autobus jel z Prahy ve směru na Slaný.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT