VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Muže, kterého v pondělí na D4 srazilo auto, pronásledovala policie

Praha - Muž, který zemřel v pondělí dopoledne po srážce autem na 16,5 kilometru D4 ve směru na Prahu, byl podezřelý z násilného trestného činu. Policisté ho pronásledovali a nehoda se stala v okamžiku, kdy před nimi prchal přes dálnici. V pondělí to řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dvě a půl hodiny uzavřena. Provoz byl obnoven v poledne.

28.11.2016

Dálnici D4 zastavila na dvě a půl hodiny srážka auta s chodcem

Mníšek pod Brdy - Dálnici D4 na 16,5. kilometru ve směru na Prahu, nedaleko Mníšku pod Brdy, zastavila v pondělí dopoledne na dvě a půl hodiny nehoda, při níž osobní vůz srazil chodce. Muž, který přebíhal dálnici, na místě zemřel. Dálnice byla uzavřena do 12.00. V pondělí to řekl mluvčí policie Jakub Vinčálek.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Menší porucha na špatném místě. Prasklá voda znehybnila Prahu

Praha - Do centra metropole raději autem nejezděte. To je výzva, s níž se v pondělí nečekaně obrátil obyvatele Prahy i její návštěvníky magistrát hlavního města. A platí stále – ovšem už by to nemělo trvat dlouho…

25.11.2016

Zeď spadla během týdne dvakrát, práci měli i záchranáři

Praha/FOTOGALERIE/- Zranění, která se naštěstí zdají být jen lehčího charakteru, utrpěl v pátek večer muž, na kterého se v Kolovratech na okraji metropole zřítila část nestabilní opěrné zdi. Do ulice Do Lipan mu v půl sedmé vyjeli na pomoc hasiči i zdravotničtí záchranáři z Prahy i Středočeského kraje. Událostí se zabývá policie, místo detailně prozkoumá statik.

25.11.2016

Ozve se svědek, který viděl sražení chodkyně?

Praha - S žádostí pomoc se v pátek obrátili na veřejnost policisté z Prahy-venkov: Jih. Hledají svědka nehody; zatím neznámého muže, který 16. září dopoledne šel v Říčanech po přechodu v křižovatce ulic Černokostelecká a Smiřických, kde provoz řídily semafory – a přímo před jeho očima dodávka značky Renault s nákladem dřeva naloženého na valníkové korbě zachytila zrcátkem chodkyni.

AKTUALIZOVÁNO
25.11.2016

Děti tramvaj nepřetlačily. Lepší tedy je jí uhnout

Praha /FOTOGALERIE/ - Babička; moje babička. Tahle slova až překvapivě často slyšel Deník z dětských úst v tramvaji, která nikam nejela. Pomyslně zastavila v zastávce Bezpečná. Od úterka do pátku do ní zvala pražská policie třídy z vybraných škol v blízkosti tramvajových obratišť, aby si preventisté s žáky popovídali o bezpečném chování v silničním provozu. Ano, přímo v tramvaji; vždyť byla řeč hlavně o tom, jak právě tramvaje jsou chodcům nebezpečné.

25.11.2016

Nejvíce bourají mladí řidiči, tři ze čtyř nehod způsobují muži

Praha - Z údajů pojišťoven vyplývá, že nejnebezpečnějšími piráty silnic jsou mladí muži za volanty vozů silných značek. Naopak ženy vycházejí ze statistik vítězně způsobí jen každou čtvrtou nehodu.

25.11.2016

Piráti silnic jezdí ve škodě a fordu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Deník zanalyzoval všech 12,5 tisíce letošních pražských nehod. Jaká auta řídí největší piráti? Pokud chtějí lídé po pražských silnicích a ulicích dojet bez úhony do cíle, musí dávat pozor na řidiče škodovek, volkswagenů a fordů.

24.11.2016

Bouračka zaměstnala i chemiky

Praha /FOTOGALERIE/ - Lehlé chemické obleky a lopaty, které posléze vystřídal smykový nakladač, museli využít pražští hasiči, kteří ve středu po celé odpoledne i během večera pracovali na odstraňování následků nehody ve Kbelích.

22.11.2016

Předjíždění v mlze přineslo zranění

Praha - Těžké zranění si vyžádala nehoda, k níž došlo v pondělí po deváté hodině u obce Líbeznice Na Praze-východ. Na frekventované silnici vedoucí od Zdib na Neratovice boural řidič osobního vozu BMW, který v silné mlze předjížděl nákladní soupravu, aniž měl rozhled na dostatečnou vzdálenost – a srazil se s protijedoucím nákladním automobilem DAF.

21.11.2016

Srážka aut krátce omezila provoz v Lochkovském tunelu

Praha - Kvůli nehodě dvou aut byl v pondělí odpoledne zhruba na čtvrt hodiny omezen provoz v Lochkovském tunelu. Doprava na Pražském okruhu byla přerušena ve směru na Ruzyň, opačným směrem jezdila auta normálně. Informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

21.11.2016

Po bouračce uzavřeli Jižní spojku. Kvůli obavám z bomby v kufru

Praha - Dopravní nehodu, po níž byla uzavřena Jižní spojka a musel zasahovat pyrotechnik, řešili v noci na pondělí pražští policisté. V jednom z nabouraných aut, jehož 35letý řidič se přiznal k požití drog, se totiž našel podezřelý předmět, z něhož vyčnívaly dva dráty. Nakonec se ukázalo, že nešlo o nic nebezpečného, potvrdil policista Jan Daněk.

20.11.2016

Oběti dopravních nehod připomene pietní akt a mše

Praha - Oběti silničních havárií v neděli připomene pietní akt u památníku na nultém kilometru dálnice D1 v Praze. Vzpomínková akce se koná u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. Loni zemřelo na českých silnicích 660 lidí. Celosvětově jde každý rok o více než 1,2 milionu obětí.

17.11.2016

Muže na přechodu pro chodce přejela hned dvě auta jedoucí za sebou

Praha – Jediná dobrá zpráva zní: většina nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Jinak jsou zprávy o středečních bouračkách v metropoli, které ve čtvrtek přinesla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, smutné. A to včetně údajů o úrazech. Z tohoto pohledu sice mnohé bouračky dopadly relativně dobře – nikoli ale všechny. S vážnými zraněními převáželi záchranáři do nemocnice muže, kterého krátce před 17. hodinou srazilo auto na nábřeží Edvarda Beneše. Vzápětí po střetu, k němuž došlo na přechodu pro chodce, pak ještě muže ležícího na vozovce přejelo další auto mířící stejným směrem! „Tuto událost si ještě na místě převzali kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod," připomněla Martínková, že policisté zvolili postup, který uplatňují u těch nejzávažnějších havárií.

15.11.2016

Domácí porod se změnil v drama

Praha - K tragédii byl opravdu krůček. Tak středočeští záchranáři pohlížejí na zásah z noci na úterý, kdy byli před 21. hodinou přivoláni k rodící ženě. O pomoc zdravotníků žádala další přítomná žena, která ohlásila, že neslyší srdeční ozvy dítěte.

15.11.2016

Po srážce auta s tramvají řidiče vystříhávali

Praha/FOTOGALERIE/ - Několika zraněným pomáhali v úterý odpoledne pražští záchranáři poté, co se na Žižkově střetla tramvaj s větším osobním autem. Jeho řidič s vážným zraněním hlavy zůstal v autě se zmuchlaným levým bokem zaklíněný a hasiči z centrály a Strašnic ho s použitím hydraulického nářadí vystříhávali přes dvacet minut.

15.11.2016

Třídírnu pošty vyklidil bílý prášek

Praha - Rozruch zažili v noci na úterý pracovníci poštovní třídírny v pražských Malešicích. Překvapil je neznámý bílý prášek vysypaný z porušené obálky zásilky adresované do ciziny. Deset minut před půlnocí tak z pracoviště v Sazečské ulic bylo evakuováno 37 lidí – a na místě se objevily vozy přivolaných hasičů. Přijeli nejen hasiči ze Strašnic, ale i chemici z Petřin.

14.11.2016

Viděly dvě ženy, jak srazilo auto muže?

Praha – Za jakých okolností srazilo auto chodce na přechodu v Černošicích? To se snaží zjistit policisté z Prahy-venkov: Západ, kteří se stále zabývají nehodou, k níž došlo 21. října deset minut před polednem ve Vrážské ulici nedaleko vlakového nádraží. Co se stalo, shrnuje úřední jazyk policejního záznamu: řidič osobního automobilu značky Volkswagen Touran, jedoucí ve směru od obce Mokropsy na Prahu, se střetl pravou přední částí vozidla s chodcem, který přecházel vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Předně je zmapováno i zranění, s nímž sanitka odvážela chodce do nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2016

Střet čtyř aut nepřežili dva lidé

Praha - Dva lidé zemřeli v sobotu na okraji metropole mezi Horními Počernicemi a Nehvizdy již na území Prahy-východ ve Středočeském kraji, kde se půl druhé hodiny po poledni srazila čtyři osobní auta. Na místo vyjely složky záchranného systému z Prahy i středních Čech – pomoci 50letému muži a o dva roky mladší ženě cestujícím v jednom z nabouraných aut už však nebylo možné, byť první zdravotnické týmy dorazily na místo do sedmi minut. Další dvě pacientky s lehkými zraněními odvezly sanitky do Nemocnice Na Bulovce; původně byl na místo přivolán i vrtulník. Hasiči se museli postarat nejen o odklízení následků nehody, ale i o vyprošťování.

11.11.2016

Nejnebezpečnější místa pro řidiče v Praze: okruh a Jižní spojka

Praha /INFOGRAFIKA/ - Patnáct mrtvých a více než šestnáct set zraněných. Taková je bilance letošních více než šestnácti tisíc dopravních nehod v hlavním městě.

AKTUALIZOVÁNO
10.11.2016

Dva vlaky jely proti sobě. Jeden s lidmi

Praha – Nikomu se nic nestalo a ani nedošlo ke střetu. Tak zná dobrá zpráva k mimořádné události na železnici, která se stala ve čtvrtek dopoledne v Praze; ve výhybně Praha-Vyšehrad. Méně radostným sdělením je informace, že vůbec mohlo dojít k tomu, že na jedné koleji jely proti sobě přemisťovaná souprava a osobní vlak obsazený cestujícími, mířící z Berouna do stanice Praha-hlavní nádraží. Naštěstí se zastavily 98 metrů od sebe, když strojvedoucí začali včas brzdit. Pasažéry z jednotky CityElefant pak bylo třeba evakuovat.

8.11.2016

Vlak na hlavním nádraží v Praze srazil a usmrtil chodce

Praha - Vlak v úterý večer na hlavním nádraží v Praze srazil a usmrtil chodce. Provoz na železnici v centru města byl poté omezen, což se dotklo desítek spojů. V úterý to řekli mluvčí Drážní inspekce a Českých drah. Krátkodobě se dálkové vlaky ve středu Prahy kvůli nehodě zcela zastavily.

7.11.2016

Příjezd do Prahy od severu zablokovala nehoda

Praha – Hromadná nehoda čtyř osobních aut se obešla bez zranění. To je ovšem jediná dobrá zpráva v souvislosti s havárií, k níž došlo v pondělí v půl sedmé ráno na příjezdu do Prahy po dálnici D8.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2016

Po střetu s kamionem tramvaj vykolejila

Praha /FOTOGALERIE/ - Vážná a nepěkně vyhlížející nehoda v křižovatce ulic Bělohorská a Říčanova, střet kamionu s tramvají, která po nárazu vykolejila, zablokoval v sobotu půl hodiny po poledni nejen průjezd po kolejích, a to v obou směrech, ale i cestu pro auta. Událost si vyžádala zásah všech hlavních složek integrovaného záchranného systému. Včetně záchranářů; nepotvrdila se totiž původní informace o tom, že se nehoda obešla bez zranění. Do nemocnice byli odsvezeni oba řidiči; naštěstí utrpěli pouze lehká zranění. Povolat k odstranění následků nehody bylo třeba i jeřáb dopravního podniku.

AKTUALIZOVÁNO
31.10.2016

Srážka kamionů uzavřela Pražský okruh u Modletic od D1

Praha - Pražský okruh v pondělí odpoledne zablokovala mezi Modleticemi a Jesenicí ve směru na Ruzyň zhruba na tři hodiny nehoda dvou kamionů. Vyplývá to z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic. Nehoda se stala na 79. kilometru okruhu krátce před 13.30, až kolem 16.45 byl provoz obnoven jedním pruhem.

AKTUALIZOVÁNO
26.10.2016

Pražský okruh zatarasil náraz auta do cisterny

Praha - Velmi vážná nehoda, která se bohužel neobešla bez zásahu zdravotnických záchranářů včetně policejní helikoptéry s lékařskou posádkou, zablokovala ve středu odpoledne u Jesenice na Praze-západ průjezd po Pražském okruhu ve směru jízdy od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5. Na 80. kilometru dálnice D0 havarovalo po čtvrté odpolední osobní auto, které zezadu najelo do cisternového návěsu polského kamionu.

AKTUALIZUJEME
26.10.2016

V Bubenči dopoledne spadl dělník z lešení, pád nepřežil

Praha - V pražské Bubenči ve středu dopoledne spadl pětapadesátiletý dělník z lešení. Zraněním na místě podlehl. Příčiny pádu policie zjišťuje. Vyplývá to z informací mluvčích pražské policie Jana Daňka a záchranné služby Matěje Hříbala.

25.10.2016

Srážka na kolejích byla jen ťuknutím

Praha - Rána naštěstí nebyla velká a nikomu se nic nestalo. Tak lze shrnout následky pondělního střetu na železničním přejezdu v obci Lázně Toušeň, jímž se zabývají policisté z Prahy-venkov: Východ. K nehodě došlo deset minut po osmé ranní, připomněla policistka Eva Kropáčová.

24.10.2016

Žena, do jejího auta narazil nákladní vůz, neměla šanci přežít

Praha - Velmi vážná nehoda se smrtelným následkem zablokovala v pondělí asi dvacet minut před osmou hodinou cestou po dálnici D10 směrem od Prahy na Mladou Boleslav. Těžkým zraněním označovaným jako neslučitelná se životem na 14. kilometru podlehla řidička osobního auta, do jejíhož vozu zezadu naboural malý nákladní automobil. Nikomu dalšímu se nic nestalo.

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2016

Nehoda na přejezdu zastavila vlaky mezi Prahou a Hostivicí

Praha - V pražské Liboci se v pátek odpoledne srazilo na železničním přejezdu osobní auto s osobním vlakem. Nikdo nebyl zraněn. Nehoda na víc než tři hodiny zastavila vlakovou dopravu z Prahy směrem do Hostivice, včetně příměstských vlaků. Jezdí náhradní autobusy. V pátek to řekli mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a pražské policie Andrea Zoulová. Na stejném přejezdu se minulý týden v sobotu při srážce s vlakem zranila řidička malé dodávky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT