Shodou okolností se naše rekreování tentokrát trefilo to termínu mimořádných parlamentních voleb. Vlastně to bylo obráceně. Volby vyhlášené prezidentem se trefily do našeho termínu. Zajímavé na obou záležitostech, tedy odpočívání ve vřídlech a volbách, je ale fakt, že ani v lázních se nelze pouze rekreovat. Do termálů jezdí celé autobusy lidí v předdůchodovém nebo důchodovém věku a jejich hovory, které ani za doprovodu šplouchající vody, nelze neslyšet. A stáčely se samozřejmě tu méně, tu více k hlasování.

Bodří Moravané, kterých je v jihoslovenských pramenech možná nejvíce, protože jich tam jezdí plné autobusy, zvažovali, komu že tentokrát dají svůj hlas. Ale neřešili to jen ve dvou, separátně, stranou od dalších. Do jednoho kouta bazénu si jich posedalo deset i více a přihazovali jeden názor za druhým. Na volby, politiky, programy i poměry v republice.

Dokonce i vzpomínali s nostalgií na dobu, kdy se do parlamentu prosadil muž, který je podobný herci Rowanu Atkinsonovi, tedy Mrs. Beanovi. A také se při tom hodně nahlas smáli. Že by ty volby a jejich výsledek byly skutečně taková legrace?