Že policie, respektive státní zastupitelství veskrze trapně „popotahuje" lidi, kteří ty otřesně křiklavé „tunely" pouze převzali s jistou politickou odpovědností? Že se nám šíbři smějí do očí a ulité miliardy je zatím stále „hřejí" na zahraničních kontech, psaných na jiná jména?

Že si někdejší vysoce postavený žalobce, tedy státní zaměstnanec, staví v Praze už několikátou neskromnou nemovitost? Že stíhání některých lobbistů a jejich loutek ze státní správy i z řad politiků pravděpodobně opět vyšumí do ztracena, že přinejlepším dostanou jen směšné tresty?

Možná vás alespoň částečně uspokojí fakt, že nad někdejším „hnízdem justiční mafie", tedy nad Vrchním státním zastupitelstvím v Praze, které velmi pravděpodobně v minulosti krylo ty nejhorší zlodějiny od dob kuponové privatizace, je nově vykonáván dohled. Vede ho samotný nejvyšší státní zástupce Zeman. Muž, za jehož působení padl „středočeský gubernátor" i „zamilovaný předseda vlády".

V poutech se ocitl ještě nedávno nedotknutelný bývalý zelinář a vekslák, nyní miliardář s trvalým pobytem v Monaku. A to nemluvím o celé řadě běžících případů, sahajících až do nejvyšších pater vexlácko mafiánsko politického prostředí České republiky. Snad to může být příslibem pozvolného otáčení kurzu směrem k normální západní demokracii, či alespoň symbolické odražení od břehů estébácko kágébáckého banánistánu.