Pravda, je to dobrá zpráva pro rezidenty (naštěstí i pro mě), kteří již nebudou muset modrat vzteky při hledání místa k „ustájení" svých „bujných ořů" na čtyřech kolech. Kdo ale dozajista lapáním po dechu zmodrá, budou dosud „nemodří" přespolní.

Právě oni budou muset na více a více místech hlavního města (ano, je to i jejich hlavní město) při zaparkování tahat z peněženek sem tam i tu modrou bankovku. To aby jim hoši v modrých uniformách neustájili poněkud méně bujné oře na parkovištích, speciálně k tomu určených.

Modré zóny logicky vykazují jednu zásadní vlastnost rozpínají se do všech stran, podobně jako vesmír. Háček je v tom, že politici, ve snaze zavděčit se svým rezidentům, jdou na věc podobně, jako jejich nedávní předchůdci při stavbách Potěmkinových vesnic.

A po vzoru kocourkovských učitelů jen neradi slyší rady moudrých expertů. Ano, parkování v Praze je proces k zalknutí. Řešení nesnese příliš mnoho odkladu. A proto je potřeba se chytit za nos a před další modrou vlnou postavit pro ty přespolní více záchytných parkovišť u metra a nečekat při tom na dostavbu jeho modré trasy…

jakub.krupka@denik.cz