Pravda, už by to vzhledem k zázemí nebyli jen tak ledasjací prodejci klobás. Pronajmout si kiosek od architekta je dražší špás než zastřešený plácek s pultem a ventilem z metra. Asi by podražili a snad by toho oleje, co všude mastí, ubrali. Možná by dělali klobásy i pro vegetariány a v meníčku nutili zákazníkům kdovíco Ale… Byli by.

Jenže, jak jsme si už na Václavském náměstí zvykli podobně jako je to s magistrálou a celou jeho rekultivací ukazuje se, že to zas tak rychlé nebude. Takže tu budeme mít nějaký čas možná nějakých pár let stánek na jednom z nejrušnějších míst v Praze prázdný.

Iluze, že bychom se pak dočkali stánků s domácími specialitami, že vám tu místo americké koly a hranolků nabídnou český mošt a české koláče, si v tomhle srdci Česka moc nedělám. Přesto si myslím, že Václavák má na víc než jen nové odpadkové koše. Ty se tu, oproti místním zvyklostem, objevily prakticky ihned. Takže máme Václavák plný odpaďáků, někde jsou pro jistotu vedle sebe i tři. Snad tu máme i méně vajglů a ubrousků od klobás. Ale pořád je to místo, kterému se radši většina Pražanů vyhne.