Nejspíš nevěří na zázraky. Jejich hněv se ale momentálně neobrací na dosud nejmenovaného ministra, ale na vedení pražského magistrátu.

Nedostatek peněz, které pro letošní rok v rozpočtu přiřklo hlavní město na rozvoj školství v městských částech je totiž jedním z hlavních motivů, proč se starostové z malých a někdy i větších radnic hodlají spojit dohromady a v blížících se komunálních volbách vytáhnout do politického boje o křesla v pražském zastupitelstvu.

V tuto chvíli to vše může vypadat poněkud groteskně. Můžete namítat, že nějaké hnutí s názvem Starostové pro Prahu nemůže v celopražských komunálních volbách zabodovat. Co když se ale spojí se silným spoluhráčem?

Dá se předpokládat, že případná společná kandidátka Starostů pro Prahu a hnutí ANO Andreje Babiše vyšachuje z vedoucí pozice favority dalších komunálních voleb v Praze TOP 09?

Možná ANO, možná ne. Ale po tom, co byly sečteny výsledky loňských sněmovních voleb si TOP 09 nemůže být jista vůbec ničím, ba ani vítězstvím ve „své" Praze.

Je nutno připomenout, že když se člověk, respektive volič ocitne v úzkých (když nemá kam „upíchnout" vlastní dítě, tak se do úzkých dostane), tehdy obvykle začíná víc a víc slyšet na revoluční a protestní hesla, jako více míst ve školkách pro všechny… A volby už jsou takřka za dveřmi…

Čtěte také: Školy a školky na okrajích Prahy hlásí: Máme plno!