Zdejší opozice tvrdí, že radnice majitelům domů ony smlouvy vypovídá v rozporu s právem i s dobrými mravy. Údajně je tlačí k nákupu pozemků za tržní ceny, přičemž oni majitelé, respektive členové bytových družstev rozhodně nepatří k těm, kteří by si mohli na stará kolena dovolit splácet radnici horentní sumy.

Navíc prý toto původní nájemní smlouvy z devadesátých let neumožňují. Radnice naopak tvrdí, že jde o zbytečný humbuk, že prý na své občany nijak netlačí a že jim vyjde, co se splátek týče, všemožně vstříc. Uklidňuje je také, že nikomu jinému, než jim pozemky stejně prodat nemůže.

Kdo tu mluví pravdu? To teď vědí jen skutečně zainteresovaní. Z vnějšku se to jeví tak, že lhát mohou obě strany. Jedna pro to, aby v blížících se komunálních volbách urvala co možná nejvíc bodů a nemusela být nadále jen opozicí, druhá třeba pro to, aby před volbami zamaskovala díry v rozpočtu, způsobené nedávným stěhováním radnice do nových, nikoliv levných prostor.

Komunálním politikům je potřeba připomenout, že o jejich dalším působení, či nepůsobení může rozhodnout skutečně jen hrstka hlasů. Právě taková „hrstka", která nyní řeší problém s nájemními smlouvami.

Čtěte také: Vlastníci pozemků pod domy na Spořilově: Nové smlouvy ne!