Pokud to není ve stejné budově, je to v jejím blízkém okolí, takže odpadá cesta přes půl města. O děti je dobře postaráno, takže se rodiče mohou plně soustředit na práci. Odpočinou si od svých milovaných ratolestí a nepřestanou být v kontaktu se svým oborem. Odpadá tak zdlouhavé váhání, jestli mají zůstat doma, nebo složitě hledat hlídání. Dobré chůvy jsou drahé a najít vhodnou školku stojí často nejen spoustu času, ale i energie. A i když můžete mít pocit, že jste zvolili to nejlepší, nikdy si tím nemůže být úplně jisti. Ale to je vlastně se vším.

Jen si myslím, že u firemní školky je minimální pravděpodobnost, že se vašemu potomkovi nedostane odpovídající péče a pozornosti. Když už ji totiž zaměstnavatel zřizuje, stojí ho to tolik úsilí, že veškeré potenciální nedostatky bude chtít eliminovat. Počínaje technickými parametry a bezpečnostními pokyny, přes kvalifikovaný personál až k stylovému a účelnému vybavení.

Právě hezky zařízený interiér je to, co oceníte vy i vaše děti jako první. Prostředí, kde budou vaši potomci trávit převážnou část dne, přece musí být veselé, hravé, ale také inspirující a útulné. Při včerejší návštěvě firemní školky na Smíchově jsem byla překvapena, jak si lze vyhrát i s jednotlivými detaily. Samolepky na kachličkách záchodu nebo kulaté tvary opěradel židlí. To má ovšem i své praktické opodstatnění. Bezpečnost. Kulaté rohy málokdy ublíží. A v zápalu hry děti přestávají vnímat svět, to je pak snadné srazit se s překážejícím rohem.

Také personál, který má děti po celý den na starost, by vám měl být sympatický, zvládat rychle a vhodně reagovat a především být zodpovědný. Děti jsou jako tvárná hmota a vše, co do nich vložíte, vám vrátí, leckdy v okamžiku, kdy to vůbec nečekáte. Právě to na nich bývá nejúžasnější. Proto si zaslouží, aby i rodiče byli spokojení. Třeba právě proto, že mají k dispozici firemní školku.

sona.kacerovska@denik.cz

SOŇA KACEROVSKÁ